Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Büyükelçi Russell: İrlandalılar Türkiye’ye gelmekten vazgeçmez

25 Ağustos, 2011 | 15:14

İrlanda Büyükelçisi Thomas Russell, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde geçen günlerde iki İrlandalı turistin öldürülmesinden sonra İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ı makamında ziyaret etti.

Bu tür olayların dünyanın her yerinde olabileceğini belirten Russell, Türk yetkililerin duyarsız kalmayarak suçluyu adalete teslim ettiğini vurguladı. Bu durumun turizme etkisi olup olmayacağı sorulması üzerine de, “Bu üzücü olay sebebiyle İrlandalıların Türkiye’ye gelmekten vazgeçeceğini düşünmüyorum. Böyle olaylar her ülkede yaşanıyor. Önemli olan, Türk otoritelerin hızlı müdahalesiydi.” şeklinde konuştu.

İzmir’e ticari ilişkileri arttırmak için geldiğini, bazı ticaret odaları ve işadamlarıyla görüşmeler yapacağını belirten Büyükelçi Russell, turizmdeki ikili ilişkilerin çok iyi durumda olduğunu, ticaret hacminin de geçen yıl yüzde 8 arttığını kaydetti. İzmir’e bir fahri konsolosluk açmak istediklerini de söyleyen Russell, böylece ikili ilişkilerin daha da artacağını ifade etti.

İki İrlandalının vahşice öldürülmesinden dolayı Türk halkının büyük üzüntü içinde olduğunu aktaran Vali Kıraç ise, “Katliamdan sonra başsağlığı diledim, Türk halkı adına çok üzüntü duyduğumuzu ilettim. Bu kötü olayın failleri yakalandı, adalete teslim edildi. İki mağdur hanımefendinin naaşları ülkelerine gönderildi. Kendisi de Türkiye Cumhuriyeti’nin katilleri bulup yakalaması ve cenazelerin gönderilmesini takip ettiğini söyledi.” dedi.

Ziyaret sonunda Vali Kıraç, Büyükelçi Russell’a İzmir Saat Kulesi kabartmalı bir plaket ve şehirle ilgili bir kitap hediye etti. Büyükelçi, daha sonra valilik anı defterini imzaladı.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Büyükelçi Russell, İrlanda Büyükelçisi Thomas Russell, İzmir Saat Kulesi, Thomas Russell, Vali Kıraç,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları