Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Büyük iddia… Başaran Ulusoy Deniz Bank’a 100 bin sahte bilet verdi

09 Temmuz, 2018 | 10:52

Başaran Ulusoy Deniz Bank'a 100 bin sahte bilet verdi

Büyük iddia… Başaran Ulusoy Deniz Bank’a 100 bin sahte bilet verdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin eski başkanı Başaran Ulusoy’un, krediler karşılığı Deniz Bank’a teminat olarak 100 bin bilet verdiği ancak bunların sahte olduğu iddia edildi.

TÜRSAB eski başkanı Başaran Ulusoy hakkında skandal bir iddia ortaya atıldı. Başaran Ulusoy’un 4 milyon TL tutarındaki 100 bin sahte müze biletini Deniz Bank’a kredi karşılığı teminat olarak verdiği iddia edildi.

İddia HÜRSAD Başkanı Uzuner’den geldi

Bu büyük iddiayı ilk duyuran HÜRSAD Başkanı Mehmet Uzuner oldu. Seyahat acentelerinin mail grubu olan Tursapnet’te konuyla ilgili paylaşımda bulunan Mehmet Uzuner şunları yazdı:

“TÜRSAB seçimleri ile alakalı koşturduğumu bilen bir bankacı dostum beni arayarak ‘Çok ciddi sıkıntılar olacak’ dedi. Konuşmalar çok uzun. Direkt konuya geleyim.

Herkes bilir. Yıllardır TÜRSAB borçları söz konusu olduğunda, sürekli şu sözü duyarız. ‘Bankada teminat olarak, müze biletlerimiz var’ Sıkı durun, meğer müze biletimiz de yokmuş. Bankaya teminat olarak verilen müze bilet koçanlarının, en üst ve en alttakiler gerçek, aradakiler ise sahte çıkmış.”

Skandal ortaya çıkıyor

TÜRSAB’ta yaşanan skandal Deniz Bank’ın teminat olarak kasasında bulunan biletleri nakde çevirmek için TÜRSAB’a başvurmasıyla ortaya çıkmış. Turizmajansı’nın haberine göre, elindeki biletlerin bir kısmını kendisine başvuran acenteye satmak istediğini bildiren Deniz Bank’a, TÜRSAB da ana parayı borçlarından düşmek üzere onay vermiş.

Biletleri almak için bankaya giden acente yetkilileri, biletlerin üzerilerinde bandrol olmadığını görünce, emin olmak adına aldıkları numune biletleri müze gişesinde kullanmaya çalışmış.

Ancak gişe görevlileri biletin sahte olduğu belirtince, banka yetkilileri panik halde TÜRSAB’ı arayarak biletleri iade etmeye çalışmış. Kabul etmeyen TÜRSAB Yönetimi ise muhatabın DÖSİMM olduğunu belirterek konuyu Bakanlığa aksettirmiş.

DÖSİMM tarafından görevlendirilen müfettişler hemen Deniz Bank Genel Müdürlüğü’ne giderek biletleri incelemeye başlamış. Yapılan sayımda, mali değeri 4 milyon TL’nin üzerinde olan, 100 bin civarında biletin bandrolsüz olduğu tespit edilmiş.

Deniz Bank’ta deprem

Bu yaşanan olay Deniz Bank yönetiminde tam anlamıyla deprem etkisi yaratmış. Biletleri ısrarla TÜRSAB’a iade etmek isteyen Deniz Bank’a TÜRSAB Yönetimi de her seferinde kesin bir dille ‘hayır’ cevabını vermiş.

Biletlerin Deniz Bank tarafından zabıtla alındığını ve TÜRSAB’ın varlıkları arasında sayıldığını dile getiren TÜRSAB Yönetimi, hukuki bir gerekçe sunulmadığı sürece geri almayacağını belirtmiş.

Eski TÜRSAB Üyeleri: Konuyla ilgimiz yok

Bazı eski TÜRSAB yönetim kurulu üyelerinin, olayın şirketlerin yetkilisi olan eski başkan Başaran Ulusoy’un teminatları usulüne uygun vermemiş olmasından kaynaklandığını belirterek, kendileriyle ilgili bir yönünün olmadığını ifade ettiler.

Ulusoy: Biletleri alayım konu kapansın

Öte yandan olayın mimarı eski başkan Başaran Ulusoy’un banka yetkilileri ile temasa geçerek, sorunun çözülmesi adına gerekirse biletleri satın alabileceğini söylediği de iddialar arasında.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Başaran Ulusoy, Deniz Bank, DÖSİMM, HÜRSAD Başkanı Mehmet Uzuner, Müze bileti, Sahte bilet, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, TÜRSAB, Tursapnet,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları