Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Buta Airways 7 Haziran’da Bakü’den Gazipaşa’ya uçacak

28 Mart, 2018 | 14:19

Buta Airways 7 Haziranda Gazipaşaya ucacak

Azerbaycan havayolu şirketi AZAL’ın low-cost kuruluşu Buta Airways, 7 Haziran’dan itibaren Bakü-Gazipaşa uçuşlarına başlayacak.

Azerbaycan havayolu şirketi AZAL’ın low-cost kuruluşu Buta Airways, 7 Haziran’dan itibaren Bakü-Gazipaşa uçuşlarına başlayacak.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun geçtiğimiz eylül ayında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yaptığı görüşmeler mleyvesini vermeye başladı.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, görüşme sırasında Antalya ve Alanya’nın turizm olanaklarından, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan da bahsettiği Aliyev’den, Azerbaycan-Gazipaşa uçuşlarının başlatılması konusunda destek talep etmişti.

Azal, TAV ile görüştü…

Azerbaycan milli havayolları AZAL’ın (Azerbaijan Airlines), Bakan Çavuşoğlu’nun girişimlerinin sonrasında Gazipaşa’ya “low cost” yani düşük maliyetli şirketi olan Buta Airways ile uçmak için hazırlıklarını tamamladığı, AZAL’ın mayıs ayında haftada üç uçuş başlatmaya hazır olduğu, bunun için Gazipaşa’nın işletmecisi TAV ile görüşmeye başladığı bildirilmişti.

AZAL, TAV ile temaslarını tamamladı ve Bakü-Gazipaşa-Bakü uçuşlarını programa alıp, bilet satışına başladı.

Fiyatı 133 Manat ve haftada iki kez

AZAL ve Buta Airways’in internet siteleri ile acentelerinden Gazipaşa seferlerinin bilet satışlarına nihayet başladı.

İlk uçuşun 7 Haziran Perşembe günü yapılacağı öğrenilirken, uçuşların ilk etapta Gazipaşa’ya Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’ndan perşembe ve cumartesi günleri iki sefer yapılacağı öğrenildi.

İlerleyen haftalarda gelecek talebe göre sefer sayısının artması beklenirken, Alanya uçuşlarının 133 Manat’tan başladığı bildirildi. Bökü-Gazipaşa arasındaki uçuşlar ekim ayı ortalarına kadar sürecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AZAL, Azerbaijan Airlines, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakü'den Gazipaşa'ya, Buta Airways, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gazipaşa-Alanya Havalimanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları