Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

BUSAT, dünya sağlık turizmi konseyi bilim kurulunda yer aldı

01 Nisan, 2013 | 13:16

BUSAT, dünya sağlık turizmi konseyi bilim kurulunda yer aldı Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT), dünyanın en büyük sağlık turizmi fuarı olan Uluslararası Medikal Sağlık Turizmi Fuarı ve Konferansı IMTEC 2013’te Bursa’yı temsil etti.

Fuarda kurulan Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’nde BUSAT Bilim Kurulu’nda yer aldı.

Fransa Monaco Grimaldi Forum ve Kongre Merkezi’nde geçtiğimiz günlerde yayılan fuara, Türkiye’den 19 kuruluştan 34 sağlık turizmi temsilcisi katıldı. Fuarda BUSAT standı büyük ilgi gördü. Bursa’nın tarihsel zenginliğinin yanı sıra son teknoloji medikal alt yapısı ve zengin mineral içerikli termal suyu ve 5 yıldızlı otelleri fuar ziyaretçilerine tanıtıldı. Bursa’nın termal sularının tedavi amaçlı olarak kullanılmasının Doğu Roma İmparatorluğu döneminde başladığı ve Osmanlı imparatorluğu döneminde ayrı bir önem verilerek tarihsel süreçte günümüze kadar yerleşmiş bir kaplıca kültürü ve kür tedavisi uygulamasının bulunduğu ifade edildi.

Türkiye’nin Monaco Fahri Konsolosu Dr. İlhami Aygün’ün de katıldığı kongrede Türkiye’nin dünya sağlık turizminde yaptığı çalışmalar dikkati çekti. Türkiye Sağlık Turizm Konseyi (THTDC) Başkanı Emin Çakmak’ın kurucu başkanlığını yaptığı Global Healthcare Travel Council” – “Dünya Sağlık Turizmi Konseyi” kuruldu.

Tüm üye ülkelerin imzaladığı katılım protokolü ile Monaco Le Meridien Oteli’nde yapılan toplantıda, yıllık cirosu 400 milyar dolara ulaşan Sağlık Turizm Merkezi Türkiye olacak ve “Dünya Sağlık Turizmi”, ülkemizde oluşturulacak stratejilerle yönetilecek. BUSAT çalışmalara katkı sağlayacak.

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC Başkanı ve TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak’ın kurucu başkanlığında oluşturulan “Dünya Sağlık Turizm Konseyi imza törenine Türkiye’den katılan delegasyonda BUSAT adına Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Ozan Konseyin bilim kurulunda yer aldı.

İmza töreninde yer alan isimler şöyle: Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve Doç. Dr. Ümit Dündar, Turizm Bakanlığı eski Müsteşarı ve Başbakan Baş Müşaviri S. Kamil Yüceoral, Başbakanlık Müşaviri Hamdi Şengel, Türkiye Etik ve İtibar Derneği Başkanı Prof Dr. Metin Çakmakçı, Türkiye Sağlık Turizmi Geliştirme Konseyi Başkanı Emin Çakmak ve Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Termal Grup Başkanı Yunus Gürkan yer aldı.

Dünya Sağlık Turizm Konseyi’nde, Türkiye başta olmak üzere; Brezilya, Costa Rica, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İsrail, Japonya, Litvanya, Malezya, Malta, Meksika, Monako, Filipinler, Polonya, Portekiz, Singapur, İspanya, İsviçre, Tayvan, Tayland, Ukrayna, Panama, Gürcistan, Estonya, Nijerya, Senegal, Ürdün, Slovakya, Dubai, Bulgaristan, İngiltere, Malezya, Kanada, Azerbaycan, Yunanistan’dan gelen sağlık kuruluşları ve kurumsal temsilciler, ortak protokolü imzalayan ilk kurucular oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Azerbaycan, Brezilya, Bulgaristan, Bursa, Bursa Sağlık Turizmi Derneği, BUSAT, BUSAT haberleri, Çek Cumhuriyeti, Costa Rica, Dubai, dünya sağlık turizmi, dünya sağlık turizmi Bursa, dünya sağlık turizmi konseyi, Endonezya, Estonya, Filipinler, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, İngiltere, İspanya, İsrail, İsviçre, Japonya, Kanada, Litvanya, Macaristan, Malezya, Malta, Meksika, Monako, Nijerya, Panama, Polonya, Portekiz, Senegal, Singapur, Slovakya, Tayland, Tayvan, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları