Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bursa’nın doğal güzellikleri turizme kazandırılacak

14 Temmuz, 2012 | 12:31

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü, Bursa’nın doğal güzelliklerinin turizme kazandırılarak geleceğe taşınması amacıyla çalışma başlattı.

Bu kapsamda Sadağı Kanyonu, Suuçtu Tabiat Parkı ve Uludağ Millî Parkı gibi bölgeler, daha fazla görünür hale getirilecek.

2. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Bursa İli Ekoturizm Faaliyet Planı Toplantısı, Bursa Kent Konseyi’nde yapıldı. Toplantıda doğa turizmi alanlarının belirlenmesi, turizme kazandırılması ve geliştirilerek geleceğe taşınması tartışıldı.

Kamuoyunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan toplantıda, Bursa’nın doğal güzelliklerinin yeterince değerlendirilemediği belirtildi. Özellikle Uludağ Millî Parkı, Sadağı Kanyonu ve Suuçtu Tabiat Parkı gibi bölgelerin çok daha fazla bilinir hale gelmesi için toplumun bilgilendirilmesi planlandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa doğal güzellikler, Bursa doğal güzellikleri, Bursa Haberleri, Bursa Tarihi Yerler, Bursa Turizm, doğal güzellikler, Suuçtu Tabiat Parkı, Uludağ Milli Parkı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları