Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bursa’nın doğal güzellikleri turizme kazandırılacak

14 Temmuz, 2012 | 12:31

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü, Bursa’nın doğal güzelliklerinin turizme kazandırılarak geleceğe taşınması amacıyla çalışma başlattı.

Bu kapsamda Sadağı Kanyonu, Suuçtu Tabiat Parkı ve Uludağ Millî Parkı gibi bölgeler, daha fazla görünür hale getirilecek.

2. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Bursa İli Ekoturizm Faaliyet Planı Toplantısı, Bursa Kent Konseyi’nde yapıldı. Toplantıda doğa turizmi alanlarının belirlenmesi, turizme kazandırılması ve geliştirilerek geleceğe taşınması tartışıldı.

Kamuoyunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan toplantıda, Bursa’nın doğal güzelliklerinin yeterince değerlendirilemediği belirtildi. Özellikle Uludağ Millî Parkı, Sadağı Kanyonu ve Suuçtu Tabiat Parkı gibi bölgelerin çok daha fazla bilinir hale gelmesi için toplumun bilgilendirilmesi planlandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa doğal güzellikler, Bursa doğal güzellikleri, Bursa Haberleri, Bursa Tarihi Yerler, Bursa Turizm, doğal güzellikler, Suuçtu Tabiat Parkı, Uludağ Milli Parkı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları