Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bursa Valisi:Son 4 yılda turist sayımız yüzde 39 arttı

04 Nisan, 2013 | 18:13

Bursa Valisi:Son 4 yılda turist sayımız yüzde 39 arttı Bursa Valisi Şahabettin Harput, “Bursa’da da son 4 yılda turist sayısı yüzde yüz 39’luk bir artış gerçekleştirdi.” dedi.

Arap ülkeleri, 2013’te Bursa’yı Arap ülkeleri için ana destinasyon merkezi ilan etti. Bu kapsamda 8 Arap ülkesinde Bursa’nın tanıtımı için özel programlar yapılıyor.

2013 Bursa Turizm Destinasyonu bilgilendirme toplantısını valilik binasında düzenlediği basın toplantısında yapan Vali Harput, toplantı için özel bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, programda Bursa tanıtım filmi, Shaman dans tiyatrosu grubunun sunacağı gösteri, su perdesi gösterisi, havai fişek gösterisi, ışık gösterileri gibi pek çok faaliyetin olacağını kaydetti.

Vali Harput, “Son yıllarda turizmde ciddi hareketlilik var. Bursa’da da son 4 yılda turist sayısı yüzde yüz 39’luk bir artış gerçekleştirdi. Bu çalışmaların önemli bir sonucudur. Bu artışları sınırlı ve geleceğe dönük büyük hareketlerin başlangıcı olarak görüyoruz. Bursa’nın muhteşem güzelliklerini görsel bir şölen haline dönüştürdük. Bu zamana kadar pek çok Bursalının fark etmediği etkinlikler olacak. 7 Nisan’ı gündemimizde tutuyoruz. 2012’nin 22 Nisan tarihinde bizzat Sayın Başbakanımızın teşrifleri ile Bursa’da yapılan Büyük Türk-Arap Turizm Buluşması’nın hemen akabinde 2011’de aldığımız bir kararla Dr. Bandar Fahad El – Fehaid ve ben Bursa Valisi olarak yaptığımız bir protokol sonucu Bursa, Arap Turizm Örgütü tarafından 2013 yılı için ana destinasyon merkezi ilan edilmişti. 2013 yılı Arap ve Bursa turizmi için çok önemli bir yıl olacak.” dedi.

Vali Harput, destinasyon toplantısına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in de katılabileceğini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2013 Bursa Turizm Destinasyonu, Bursa turist, Bursa Turizm, Bursa Valisi, Bursa Valisi haberleri, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları