Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bursa Uludağ, 2 bin futbol takımını ağırlayabilecek / Turizm Haberleri

22 Ocak, 2011 | 13:52

Uludağ, 2 bin futbol takımını ağırlayabilecek / Turizm Haberleri

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezi Uludağ, en az 2 bin futbol takımını ağırlayacak şekilde yeniden dizayn edilecek.

TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, yetki karmaşası sona eren Uludağ’ın, yaz kış kullanılan en önem tatil merkezi haline getirileceğini söyledi.

Mehmet Akkuş, Uludağ’ın sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin markası olduğuna dikkat çekti. Zirvede yapılaşmayla ilgili sıkıntılara işaret eden Mehmet Akkuş,  eskiden bütün bakanlıkların yetkili olması sebebiyle oluşan yetki karmaşasının problemlerin çözümünü engellediğini hatırlattı.

Bu durumun son dönemde bittiğini vurgulayan Mehmet Akkuş, “Artık Uludağ’dan sadece Çevre Orman Bakanlığı sorumlu. Bizim en büyük sıkıntımız birinci bölgede. İkinci bölgede gerçekten uluslararası hizmet görebileceğimiz bir yerimiz var. Orada ne alt yapı ne üst yapı hiçbir sıkıntı yok. Birinci bölgede ise yetki karmaşası olması, milli parkların, bütün bakanlıkların karıştığı için sıkıntılar bitmedi. Şimdi burada yapılanma ile ilgili bir çalışma oldu. Yaz aylarında bazı yasal olmayan yapılaşma ve eklentiler yıkıldı.” dedi.

Mehmet Akkuş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi Bayındırlık Bakanlığı’nda askıya çıkan bir plan var. Bununla, Uludağ’da her türlü hizmetleri, turistlerin rahat edebileceği daha gelişmiş bir Uludağ’ı oluşturabiliriz. Orası bizim her şeyimiz. Orayı pazarlayarak, yaz kış orada her türlü yarışmaların olacağı bir yer yapılsın istiyoruz. Şuan planlanan 9 tane futbol sahası var. Bursaspor’un kampını bile Antalya’da yaptığını düşünürseniz, 3 bin 200 takım Antalya’da kamp yapıyor. Bizim de Uludağ’da çok güzel tesisler yapılıyor. Uludağ’da biz kesinlikle en az 2 bin takımı ağırlayabiliriz. Yeni oteller, futbol sahası, geliştirilmiş bir Uludağ’da bunları rahatlıkla yaparız.”

Mehmet Akkuş, Bursa turizminin geliştirilmesi için Vali Şahabettin Harput ile birlikte koordineli bir biçimde çalıştıklarını hatırlatarak, “Bursa turizmde başkentlik yapacak niteliklere haiz. Dağı, denizi, termali, kültürü ile başkentlik yapacak atılımlar yapılıyor.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa Turizmi, Bursa Uludağ, Bursa Vali Şahabettin Harput, Turizm Haberleri, Turizm Tatil, TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, Uludağ Futbol, Uludağ Futbol kampı, Uludağ Futbol Takımları, Uludağ Otelleri, Uludağ tesisleri, Vali Şahabettin Harput,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları