Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bursa turizmi canlanıyor

04 Ocak, 2012 | 10:35

Bursa turizmi termal oteller ve Uludağ Kayak Merkezi ile canlanıyor. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettikleri bölgelerden birtanesi olan Bursa kış aylarında da tercih ediliyor.

Bursa termal otelleri ve Uludağ Otelleri ile son yıllarda sağlık ve spor turizmi denilince akla ilk gelen bölgelerden birtanesi olan bursa 2012 yılından oldukça umutlu. Arap turistlerin yoğun ilgisinin yanı sıra Türk ve Avrupalı turistlerinde ziyareti ile 2011 yılında Bursa’ yı 500 bin turist ziyaret etti. Kültürel varlıkları ve Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Uludağ ile Bursa turizm hedefi 2012 yılında 1 milyon turist.

Bursa Termal Oteller ve Uludağ Otelleri turizmi canlandırıyor

Bursa termal oteller ve kayak otelleri ile tercih ediliyor. Hem yakınlığı hemde bölgede açılan pek çok yeni tesis ile Bursa cazibe merkezi haline geliyor.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş yaptığı açıklamada ilk hedef  pazarın Ortadoğu olduğunu belirterek “Ortadoğu insanı inançları gereği tatil için Türkiye’yi tercih ediyor. Bu yüzden Bursa Arap dünyası için önemli bir turistik mekan. Bursa, 2013 yılının Arap Birliği Turizm Teşkilatı tarafından ‘turizm destinasyon merkezi’ seçildi. Araplar, İslamiyet sebebiyle Türkiye’yi tercih ediyor. Evliyalar şehri olan Bursa daha cazip geliyor. Şunu unutmamak gerek. 6 batılı turistin bıraktığı parayı 1 Arap turist bırakıyor. Bunun için Araplara daha fazla ilgi göstermeliyiz. İstanbul’a gelen turistlerin yüzde 10’unu Bursa’ya çeksek hedefe ulaşırız” dedi.

Akkuş sözlerine, “Bursa çok güzel bir şekilde gelişiyor. Bizim şehir merkezindeki lüks otellerin toplam yatak kapasitesi, yaklaşık 10 bin. Hilton’un dünyada ilk kez iki konsept otelinin bir arada yapıldığı Bursa’daki 5 yıldızlı oteli, mart ayında hizmete başlayacak. Yeni otellerle birlikte otellerimizin kapasitesini iki katına çıkacak. Bursa için 2012 yılı için gayet iyi geçecek. Bizim için önemli olan doğa harikası ise Uludağ’dır. Uludağ’ı yaz kış turizme açarsak, Bursa turizmde hedefine ulaşır” şeklinde devam etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa Kayak, Bursa Otelleri, Bursa Termal, Bursa Termal Oteller, Bursa Termal Otelleri, Bursa Turizm Hedefi, Bursa Turizmi, Kayak Merkezleri, Termal Oteller, Uludağ, Uludağ Kayak, Uludağ Kayak Merkezi, Uludağ Kayak Merkezi Otelleri, Uludağ Otelleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları