Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bursa, turizmin cazibe merkezi yolunda

28 Ekim, 2012 | 16:09

Bursa Valiliği öncülüğünde son yıllarda başlatılan turizm atağına bir yenisi ekleniyor.

Turizmin cazibe merkezi olma yolunda ilerleyen Bursa’da, son olarak düzenlenecek olan 1. Bursa Turizm Zirvesi ile var olan tarihi ve turistik zenginliler ele alınacak. Bursa Turizm Zirvesi, 3 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilecek.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ‘Turizm Kenti Bursa’nın Geleceğini Bugünden Planlayalım’ konulu zirvenin onur kurulunu ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bursa Valisi Şahabettin Harput ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe oluşturuyor. Zirvenin kurul üyeleri ise Başkan Hasan Eker, Asbaşkan Mustafa Sezencan, Sayman Serdal Can, Genel Sekreter Meltem Işık Mısırlıoğlu ve üye Ersin Yazıcı’dan oluşuyor.

Zirveye Konuşmacı olarak ise Eski Dünya SKAL Başkanı Hülya Aslantaş, Türkiye SKAL Federasyonu Başkanı Deniz Anapa, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, TUİ Türkiye Temsilcisi Hüseyin Baraner, ESPA’dan (Avrupa Kaplıcalar Birliği) João Pinto Barbosa, Visitur YK Başkanı Talha Çamaş, Atlas Jet YK Başkanı Murat Ersoy, TYD Başkanı Turgut Gür, Öger Türk Tur YK Başkanı Vural Öger, TURSAB YK Uyesi Sinan Haliç, Lütfi Kırdar GM Pervin Zeydanlı Yalazan ve TURAD Başkanı Bahattin Yücel katılacak.

“AMAÇ, BURSA’NIN TURİZM POTANSİYELİNİ DÜNYA VİZYONUNA SUNMAK”

Zirve Koordinatörü ve Skal Bursa Başkanı Hasan Eker, Bursa Valiliği himayelerinde organize ettikleri 1. Bursa Turizm Zirvesi’nin konusunu “Turizm Kenti Bursa’nın Geleceğini Bugünden Planlayalım“ olarak belirlediklerini anlatırken, “Amacımız, konuşulan aynı konuların tekrarı değil, Bursa’nın turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için zaman kaybetmeden günümüzde yapılması gerekenleri, dünya vizyonuna sahip turizm uzmanlarının bakış açısı ile ortaya koymaktır.” dedi.

Potokol konuşmacıları ve sektör yöneticilerinin konuşmaları ile açılacak zirve, ardından tur operatörleri oturumu ile devam edecek. Bursa’nın turizm değerleri oturumu ile devam edecek zirve, katılımcı görüşleri oturumu ile son bulacak.

SONUÇLAR RAPOR OLARAK SUNULACAK

Ayrıca, 1. Bursa Turizm Zirvesi kapsamında 10 adet komisyon oluşturuldu. Bu komisyonların yapacağı çalışmalar, 2 Kasım 2012 tarihinde yapılacak arama konferasnlarında son şekli verilerek, zirvede gündeme getirilecek ve zirve
konuşmacılarının görüşleri alınacak. Ayrıca, bu komisyonların raporları zirve sonuç raporunda yer alacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1. Bursa Turizm Zirvesi, Bursa, Bursa Turizm, Bursa turizm cazibe merkezi, Bursa Turizm Zirvesi, Bursa Valiliği, cazibe merkezi, Ertuğrul Günay, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi, Turizm, Turizm Bakanı, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, turizm cazibe merkezi, Valiliği,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları