Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bursa’dan turizm atağı

01 Şubat, 2014 | 15:58

bursa-turizm-fuari Bu yıl 71 ülkeden 4500 katılımcıyı ağırlayan EMITT Fuarı’nda Bursa tur operatörlerine 2014 vizyonunu anlattı.

Fuarın ilk günü hem komşu illerin valilerini, hem tur operatörlerini ağırlayan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Osmanlı’nın üç baştenti İstanbul, Edirne ve Bursa’dan oluşan yeni bir kültür turizmi destinasyonu oluşturmak için çalıştıklarını açıkladı.

Bu yıl 71 ülkeden yaklaşık 4500 katılımcıyla kapılarını açan 18. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT Türkiye’nin turistik illerinin de kıyasıya yarıştığı bir platform haline geldi.

Bu yıl fuara adeta çıkarma yapan Bursa Valiliği kiraladığı 330 metrekarelik dev standında hem 2014 turizm vizyonunu tanıttı hem de tur operatörlerini ağırladı. Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezi Bursa, bundan böyle termal, sağlık turizmi, kültür, doğa turizmlerinin yanı sıra kongre ve fuar turizmi alanlarında da ülke turizminden hak ettiği payı almaya kararlı olduğunu tur operatörlerine anlattı.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu “Kar ve Ateş” temalı fuarda Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’i de ağırlayarak,Bursa’nın turizm vizyonu ve 2014 beklentileri ile ilgili bilgi verdi.

20’den fazla tur operatörüyle bir toplantı yapan Vali Karaloğlu, bundan böyle valilik, belediye, turizm sektörü olarak ortak bir dil yakalayacaklarını belirterek “bundan böyle hedefimiz, üst marka olan Bursa’yı öne çıkararak yeni bir dil, yeni bir konseptle şehrimizi topyekün tanıtmak. Bursa markasının altında alt başlıklar olarak tabii ki Uludağ, iznik, sağlık turizmi, doğa turizmi ayrı ayrı çalışarak kentimizi gerçekten bir marka şehir haline getirmek” dedi.

Bursa’nın tur operatörleri tarafından özellikle kültür turizminde bir uğrak yeri olarak kullanıldığını hatırlatarak, İstanbul’dan çıkan turların öğle yemeğini Bursa’da yiyerek ve Balıkesir’e devam ettiklerini söyledi ve tur operatörlerine şu çağrıyı yaptı:
“Bursa sadece bir İskender Kebabı yenecek kadar kısa bir sürede anlaşılacak bir şehir değil. Bursa çok derin bir şehir. Bursa

Osmanlının kurucu başkenti. Bursa’da daha uzun konaklayarak tam bir Bursa turu olmasını arzu ediyoruz. Kültür turları ile Bursa’ya gelen insanların en azından bir gece konaklayarak 2 günlerini Bursa’da geçirmelerini istiyoruz”

Karaloğlu, Osmanlı’nın en önemli 3 başkenti İstanbul – Bursa – Edirne’yi tek kültür turunda buluşturacak yeni bir destinasyon yaratmak için çalışacaklarını belirterek hem Bursa’ya gelen turist sayısını hem de konaklama süresini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa fuar, Bursa Turizm, Bursa Valisi, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, EMITT fuarı, EMITT Fuarı 2014, EMITT Fuarı Bursa, Münir Karaloğlu,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları