Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bursa Hilton şekilleniyor

10 Eylül, 2009 | 17:47

Bursa Hilton Durmazlar Makine A.Ş. tarafından yapılıp işletilecek Bursa Hilton ve Hampton otellerinin projesi şekillendi.

Dünyada ilk kez 3 yıldız uygulaması olan Hampton ile yan yana hizmet verecek olan Hilton Oteli 2011 Nisan ayında kapılarını açacak.

Durmazlar Makine A.Ş. tarafından yapılıp işletilecek Bursa Hilton ve Hampton otellerinin projesi şekillendi. Dünyada ilk kez 3 yıldız uygulaması olan Hampton ile yan yana hizmet verecek olan Hilton Oteli 2011 Nisan ayında kapılarını açacak.

İMO Bursa Şubesi, inşaatı devam eden Türkiye’de ilk kez 5 yıldız ve 3 yıldız konseptini bir arada gerçekleştirecek olan Bursa Hilton ve Bursa Hampton otellerinin Yeni Yalova Yolu’ndaki inşaat alanını ziyaret etti. Dünyanın önde gelen saç işleme makineleri üreticisi olan Durmazlar Makine A.Ş. tarafından inşaatı yaptırılan ve işletilecek olan Bursa Hilton ve Hampton otellerinin inşaatını gezen İMO üyelerine, Hilton otellerinin projesi hakkında Durmazlar Hilton Proje Müdürü Elektrik Mühendisi Doğan Emil çeşitli bilgiler aktardı.

Toplam 35 bin metrekare alana sahip Bursa Hilton ve Bursa Hampton Otelleri’nin 2010 Haziran ayında kaba inşaatının bitirileceğini ifade eden Proje Müdürü Doğan Emil, 2011 Nisan ayında otellerin hizmete açılacağını söyledi. Hilton Otelleri’nin 3 yıldız uygulaması olan Hampton’u dünyada ilk kez ve Bursa’da gerçekleştireceğini belirten Doğan Emil, “Yan yana ama birbirinden bağımsız inşa edilecek otellerimizin 5 yıldız olan Hilton 170 odalı, Hampton ise 107 odalı olacak. Hilton’da 5 yıldız Otel’den beklenen tüm hizmetler mevcut olacak. Diğer otelimiz 3 yıldızlı Hampton daha düşük fiyatla hizmet verecek” dedi.

İMO’nun gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemeye katılan Durmazlar Makine A.Ş. ve Bursa Hilton otellerinin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz ise, daha önceleri Bursa’ya büyük markaların gelmek istemediğini, ancak hızla gelişen Bursa’nın sanayisi, ticareti, turizm potansiyelleri ile Hilton Grubu’nun da dikkatini çektiğini ifade etti. Hüseyin Durmaz, “Bursa’daki Hilton ve Hampton Otelleri’nde, yapılan sözleşme gereği tüm dünyadaki Hilton otellerinde verilen hizmet standartları uygulanacak. Bu inşaatın yapımından, hizmet verilmeye başlandığı anda müşterilere sunulacak peynire kadar her şey Hilton standartları dahilinde olacak” diye konuştu.

Hilton ve Hampton otel inşaatının yapım özellikleri hakkında bilgiler alan ve inşaat alanında incelemelerde bulunan İMO Bursa Şubesi Başkanı Necati Şahin, yapılan bu tür yatırımların Bursa’nın kalkınması açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Yapılan bu yatırımın Bursa’nın bir projesi olduğunu ifade eden Şahin, Bursa’nın son on yıl içerisinde ciddi bir kalkınma hamlesi yakaladığına işaret eden Şahin, “Bursa kongre, kültür, turizm ve ticaretin merkezi olarak artık ön planda olmalı. Sanayi yatırımları için Bursa doyuma ulaştı. Bundan sonraki tüm yatırımlar bu yönde olmalıdır. Bizim bunu da zorlamamız lazım. Bursa artık sanayi baskısından çıkmalıdır. Bursa’nın kültürüne, turizmine ve ticaretine hizmet verecek ve Durmazlar Makine tarafından yapılan bu büyük yatırım için İMO olarak bizde elimizden gelen desteği vereceğiz” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa Hampton, Bursa Hilton, Bursa Otelleri, Doğan Emil, Durmazlar Makine A.Ş., Hampton, Hilton Bursa, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları