Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bursa Crowne Plaza’nın temeli atıldı

22 Ocak, 2010 | 17:43

Crown Plaza Bursa Bursa’da Inter Continental Oteller Grubu ile Öztimurlar İnşaat A.Ş. arasında imzalanan franchise anlaşmasıyla 5 yıldızlı Crowne Plaza Bursa Oteli’nin temeli atıldı.

2011 yılında faaliyete geçecek olan otelin temel atma törenine Bursa Valisi Şehabettin Harput, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez ve çok sayıda kişi katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Öztimurlar İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Eş Başkanı Murat Öztimur, inşaat sektörünün ardından turizm sektörüne girdiklerini söyledi.

Kurulacak otelin 5 yıldızlı uluslararası bir şehir oteli olarak 2011 yılının Ekim ayında faaliyete girmesini hedeflediklerini belirten Öztimur, Inter Continental Oteller Grubu’nun bütün dünyada geçerli konfor ve işletim şartlarını sağlayacak bir otel olacağını kaydetti.

Inter Continental Oteller Grubu Avrupa Geliştirme Direktörü Peter Vermeer ise Türkiye’nin 4’üncü büyük kentinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Uludağ, termal banyoları, Ulu Cami ve tarihi yapılarıyla kentin turistleri cezp ettiğini ifade eden Vermeer, “Şirketimiz 4 bin 300 oteli ve 640 bin otel odası ile dünyanın en büyük kuruluşudur. Her sene Türkiye’nin nüfusunun 2 katı olan 160 milyon misafiri ağırlamaktayız. Türkiye’nin nüfusunun yarısından fazlasını 47 milyon daimi misafire sahibiz. Halen bin 500 otel ve 200 bin odadan daha fazla sayıda yeni otel anlaşması yapmış durumdayız” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bursa, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Crowne Plaza, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celal Sönmez, Bursa Turizm Haberleri, Bursa Valisi Şehabettin Harput, Celal Sönmez, Crowne Plaza Bursa, Inter Continental Oteller Grubu, Murat Öztimur, Peter Vermeer, Sektörel Turizm Haberleri, Turizm Haberleri,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
22 Ocak, 2010

Sayin Peter Vermeer´e Tesekkürler
ederiz.Böyle güzel bir Otelin Bursa
ilimizde insatinin, karar verilmesi
ne Türkiye Yatirimcilar icin cok bü
yük bir potansiyel.Bunlarin devami
olacaktir.Iyi günler ileride TEBRIK
LER BASARILAR BÜTÜN BURSAYA.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Ocak 22nd, 2010 at 20:40 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları