Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Burası Japonların Tavşan Adası

20 Şubat, 2014 | 11:03

2. Dünya Savaşı sırasında gizli askeri araştırmalar için kullanılan Japonya’nın Okunoshima Adası Tavşan Adası ismiyle biliniyor.

japonya-tavsan-adasi-01

16 yıl boyunca Japon ordusunun hardal gazı incelemeleri yaptığı ada günümüzde tavşanları sebebiyle ziyaretçi akınına uğruyor. Zehirli gaz denemeleri için adaya getirilen tavşanlar, 2. Dünya Savaşı sonrası ordunun yenilgiye uğramasıyla serbest kalmış ve üremeye başlamış.

japonya-tavsan-adasi

Şu günlerde sayıları 300’den fazla olan tavşanları görmek için dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler adaya akın ediyor. Adaya gelenler tavşanların yanı sıra Zehirli Gaz Müzesi’ni de ziyaret etme şansı buluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2. Dünya Savaşı, 2. Dünya Savaşı japonya, Japonya, Japonya adaları, Japonya tavşan adası, Okunoshima adası, Okunoshima adası japonya, Tavşan Adası, Zehirli Gaz Müzesi, Zehirli Gaz Müzesi japonya,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları