Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Burası Japonların Tavşan Adası

20 Şubat, 2014 | 11:03

2. Dünya Savaşı sırasında gizli askeri araştırmalar için kullanılan Japonya’nın Okunoshima Adası Tavşan Adası ismiyle biliniyor.

japonya-tavsan-adasi-01

16 yıl boyunca Japon ordusunun hardal gazı incelemeleri yaptığı ada günümüzde tavşanları sebebiyle ziyaretçi akınına uğruyor. Zehirli gaz denemeleri için adaya getirilen tavşanlar, 2. Dünya Savaşı sonrası ordunun yenilgiye uğramasıyla serbest kalmış ve üremeye başlamış.

japonya-tavsan-adasi

Şu günlerde sayıları 300’den fazla olan tavşanları görmek için dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler adaya akın ediyor. Adaya gelenler tavşanların yanı sıra Zehirli Gaz Müzesi’ni de ziyaret etme şansı buluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2. Dünya Savaşı, 2. Dünya Savaşı japonya, Japonya, Japonya adaları, Japonya tavşan adası, Okunoshima adası, Okunoshima adası japonya, Tavşan Adası, Zehirli Gaz Müzesi, Zehirli Gaz Müzesi japonya,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları