Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bulgaristan’da parti bolluğu! Seçimlere 56 parti katılacak

21 Ağustos, 2014 | 10:44

Bulgaristan seçimleri

Bulgaristan‘da 5 Ekim’de yapılacak erken seçimlere 34 parti 7 koalisyon çatısı altında, 22 parti de tek başına katılacak. Bulgaristan seçimlerine katılacak toplam siyasi parti sayısı tam 56!

Bulgaristan Merkez Seçim Komisyonu tarafından yapılan açıklamada seçimlere katılacak partilere kayıt için verilen sürenin dolduğu hatırlatılırken 56 siyasi partinin seçime katılmak için kayıt yaptırdığı bildirildi. 56 partinin 34’ü 7 koalisyon çatısı altında, 22’si ise tek başına erken genel seçimlere katılacak. Bulgaristan’da bağımsız adaylara verilen süre ise 25 Ağustos’ta bitecek. Ülkede 2013 mayıs ayında yapılan erken seçimlere 45 parti ve koalisyon katılmıştı.

Yüzde 4 seçim barajı olan Bulgaristan’da en fazla 10 partinin bu barajı geçebileceği tahmin edilirken ülkede yaklaşık 5 milyon seçmenden 3.5 milyonunun oy kullanması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bulgaristan, Bulgaristan Haberleri, bulgaristan 5 ekim seçim, bulgaristan haber, bulgaristan parlamento seçimleri, Bulgaristan seçim, bulgaristan seçimi, Bulgaristan seçimleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları