Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bulgaristan SPA turizminde çok iddialı

08 Aralık, 2009 | 13:46

Bulgaristan SPA Bulgaristan, 2010 yılında  SPA turizmi konusunda çok iddialı.

Bulgaristan Radyosu’nun haber yorumu şöyle;

Bulgaristan Balneoloji ve SPA Turizmi Birliği’nden ülkemiz için bu fevkalade güzel perspektife inanıyorlar. En yeni uluslararası araştırmalar, bu alternatif turizme yatırım yapmak isteyenler için Bulgaristan’ın en uygun yer olduğunu gösteriyor.

Bulgaristan’ın Avrupa SPA Birliği Müdürler Kurulu’nun Kasım başlarında Sandanski’de düzenlenen olağan toplantısına ev sahibi olarak seçilmesi de ülkemizin balneoloji sektöründeki başarılarının bir takdiridir.

Bulgaristan Balneoloji ve SPA Turizmi Birliği’nde baş uzman görevinde bulunan Dr. Tanya Angelova, ülkemizin Avrupa’dan giderek daha fazla turist çekeceğinden emindir:

“Bulgaristan, Avrupa pazarındaki ilerlemesini adım adım sağlıyor.Avrupa SPA Birliği bunun için toplantısını burada yapıyor. Bu bir de yerli yatırımcıların emeğinin ürünlerine de bir takdirdir.

Güzel doğamız,Bulgaristan’ı ileride daha da atraktif yapacak. İkinci yerde, tedavisel nitelikleri olan bir iklime sahip olmamız bulunuyor. Bulgaristan topraklarında, çevre istemlerine uygun düşen bölgelerde yerden fışkıran maden sularının büyük çeşitliliğine de sahibiz. Bu, Batı Avrupalı yatırımcılar açısından çok önemlidir. Yurdumuzun farklı yerlerinde tedavi gücü büyük çamur kaplıcaları da bulunuyor. Doğamızın bize bahşettiği bu tanrı vergisi güzellikler arasında uluslararası standartlara uygunluk sağlayan fevkalade otellerimiz de var. Otellerin dördünün Avrupa SPA Birliği’nin kalite sertifikasına layık görülmesi bunun bir kanıtıdır.Demek ki, otellerimiz SPA merkezlerinin yanı sıra sağlanan beslenme, mutfak tesisleri açısından da ilgili standartlara uygun düşüyor. Bulgaristan’da birkaç yıl içinde sağlık ve SPA turizmi anlayışının büyük bir evrim sağlaması sevindirici bir olaydır. Bu terimler artık yalnız alınacak zevkle sınırlı kalmıyor, hastalıkları önleyici çalışmalar, yani profilaksi ve rehabilitasyon önlemlerini de içinde barındırıyor.”

Bulgaristan Balneoloji ve SPA Turizmi Birliği üyesi otelcilerin verilerine göre 2009’da küresel mali ve ekonomik kriz ortamında üllkemizdeki SPA otellerinde konaklama % 7 civarında artmıştır. Ancak sağlanan gelir geçen yıla göre % 20 daha azdır. Bu, otelcilerin çoğunun uygulamaya koyduğu kriz karşıtı bonüs programının bir sonucudur. Örneğin, 2 gece otelde kalan bir turiste ücretsiz bir üçüncü gece temin ediliyor. Otelde 5 gün kalırsa iki ek günü sağlanır. Bonüsler SPA prosedürlerinden başka geceleme ve beslenme için de geçerlidir.

Bulgaristan Balneoloji ve SPA Turizmi Birliği, Bulgaristan’ın Avrupa’nın SPA pazarlarında yıl boyu turizm destinasyonu olarak yerleşiklik kazanmasıyla ilgili çalışmalarını önemli bir görev olarak değerlendiriyorlar.Arzuları, ülkemizin bütün dört sezonda aranan ve tercih edilen bir tatil yerine dönüşmesidir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balkan Turları, Balkanlar, Bulgaristan, Bulgaristan Haberleri, Bulgaristan Balayı, Bulgaristan otelleri, Bulgaristan SPA, Bulgaristan turizmi, Bulgaristan Turları, Bulgistan’da turizm, Rodoplar, Sofya, SPA Turizmi, SPA turları, Velingrad, Velingrad SPA,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları