Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bulgaristan sonbaharında deniz keyfi

15 Eylül, 2009 | 18:17

Primorsko Deniz tatili yazın değil, güzün en keyifli olur. Buna bunaltıcı yaz sıcaklıklarının ve sahil beldelerindeki turist kalabalığının sonunu sabırla bekleyip denize sonbaharda yol alan herkes ikna olacak.

Deniz tatilinin keyfini çıkarmanın tam zamanıdır şimdi. Alışılmadık derecede yağışlı geçen Ağustos ayının ardından bizi güneşli ve sıcak bir Eylül bekliyor. Yılın bu mevsiminde plajlar yavaş yavaş ıssızlaşıyor. Krizden dolayı yazın ortasında bile turist sayısının düşük olduğu tatil merkezleri, şimdi daha da sakindir. Eylül ayında tatil yapanlar, fiyat avantajını da değerlendirebiliyor. Otelciler, zaten az olan turistleri kaybetmemek için Ağustos ayının sonunda konaklama ücretlerini daha da düşürdü. Yani son dakika rezervasyonu yapmak isterseniz bile, yer bulmakta güçlük çekmezsiniz.

Denizde unutulmaz güz tatili yapmanın birçok yolu vardır. Ancak her şeyden önce istikamet seçmek gerekir. Karadeniz kıyısının güney kısmı daha sıcak olsa da inşaat bolluğu kimi turistleri rahatsız eder. Diğer yandan sahilin kuzey kısmı korunmuş yabani doğası ile cazip iken iklim ve suyu daha serindir.

Sahilin güney kısmını seçerseniz, güneş banyosu ve su sporlarından başka bir sürü macera yaşayabilirsiniz. Sinemorets köyünde mesela, Stranca dağının el değmedik ormanlarından kıvırarak geçen Veleka nehri boyunda kayık gezisi yapabilirsiniz. Deniz köyünün konukları, eski yerleşim merkezleri ve Traklar zamanından kalıntıların görülebileceği dağda yürüyüş yapma olanağını da kaçırmıyor. Birçok yerde yat gezileri de düzenleniyor. Sahil boyunu dolaşan yatlar, en güzel limanlarda demir atıyor.

Denizin derinliklerine meraklıysanız dalgıç kurslarının düzenlendiği Tsarevo kasabasına uğramanız gerekiyor. Primorsko kasabasında ise motoplaner ile Karadeniz’in köpüklü suları üzerinde uçuş yapma heyecanını yaşarsınız. (Bulgaristan Radyosu)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Buglaristan'da gezilecek yerler, Bulgaristan, Bulgaristan Balayı Turları, Bulgaristan Balayı, Bulgaristan Burgaz, Bulgaristan Eğlence, Bulgaristan Gece Hayatı, Bulgaristan otelleri, Bulgaristan Radyosu, Bulgaristan tatil turları, Bulgaristan tatili, Bulgaristan turizm, Bulgaristan turizmi, Bulgaristan Turları, Bulgaristan’da balayı, Bulgaristan’da gidilecek yerler, Bulgaristan’da ne yapılır, Bulgaristan’da turizm, Sofya, Sofya Gece Hayatı, Vanya Kisöva, Varna, Velingrad,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları