Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bulgaristan, Schengen kolaylığı sonrası zirve yaptı

10 Temmuz, 2013 | 17:14

Burgaz turları Schengen vizesi ile girişlerin serbest olmasının ardından Türk turistler Bulgaristan’a adeta akın etmeye başladı. Bulgaristan turları yaz mevsiminin başlamasıyla büyük ilgi görüyor.

Bulgaristan için 5 günle sınırlı olan ve sadece transit geçişleri kapsayan Schengen vizesiyle geçiş serbestliği uygulamasının kaldırılması ve sürenin hem 3 aya çıkarılıp transit zorunluluğundan da vazgeçilmesi Türk turistleri bu yaz Bulgaristan’a yönlendirdi.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl iki ülke hükümetleri arasında yapılan görüşmeler sonrasında Schengen vizesi veya yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Bulgaristan’a vizesiz girebileceğine yönelik anlaşma imzalanmıştı.

EN UCUZ BULGARİSTAN TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Karardan sonra Avrupa’da yeni yerleri keşfetmek isteyen Türk turistler seçenekleri arasına Bulgaristan’ı da eklemeye başladı. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın yanı sıra Varna ve Burgaz da en çok ziyaret edilen şehirler oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bulgaristan, Bulgaristan schengen, bulgaristan vize kaldırıldı, bulgaristan vize yok, Bulgaristan Vizesi, bulgaristan vizesiz, Burgaz, Schengen Bulgaristan, Sofya, Varna, vizesiz bulgaristan,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları