Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bulgaristan, Schengen kolaylığı sonrası zirve yaptı

10 Temmuz, 2013 | 17:14

Burgaz turları Schengen vizesi ile girişlerin serbest olmasının ardından Türk turistler Bulgaristan’a adeta akın etmeye başladı. Bulgaristan turları yaz mevsiminin başlamasıyla büyük ilgi görüyor.

Bulgaristan için 5 günle sınırlı olan ve sadece transit geçişleri kapsayan Schengen vizesiyle geçiş serbestliği uygulamasının kaldırılması ve sürenin hem 3 aya çıkarılıp transit zorunluluğundan da vazgeçilmesi Türk turistleri bu yaz Bulgaristan’a yönlendirdi.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl iki ülke hükümetleri arasında yapılan görüşmeler sonrasında Schengen vizesi veya yeşil pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Bulgaristan’a vizesiz girebileceğine yönelik anlaşma imzalanmıştı.

EN UCUZ BULGARİSTAN TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Karardan sonra Avrupa’da yeni yerleri keşfetmek isteyen Türk turistler seçenekleri arasına Bulgaristan’ı da eklemeye başladı. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın yanı sıra Varna ve Burgaz da en çok ziyaret edilen şehirler oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bulgaristan, Bulgaristan schengen, bulgaristan vize kaldırıldı, bulgaristan vize yok, Bulgaristan Vizesi, bulgaristan vizesiz, Burgaz, Schengen Bulgaristan, Sofya, Varna, vizesiz bulgaristan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları