Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bulgaristan, Pamporovo, Bansko ve Borovets ile kayak sezonuna hazır!

20 Ekim, 2018 | 12:45

Pamporovo, Bansko ve Borovets'deki kayak merkezlerinde misafirlerini bekliyor

Önümüz kış… Kış mevsiminin vazgeçilmez aktivitesi ise kayak… Türkiye’ye yakınlığı ve ekonomik olması nedeniyle son yıllarda yıldızı gittikçe parlayan komşu ülke Bulgaristan, Pamporovo, Bansko ve Borovets’deki merkezler ile kayak sezonuna tam olarak hazır.

Türkiye’ye yakınlığı ve ekonomik olması nedeniyle son yıllarda yıldızı gittikçe parlayan komşu ülke Bulgaristan, Pamporovo, Bansko ve Borovets’deki kayak merkezleri ile sezonuna hazır.

Sonbahar mevsiminin sonlarına yaklaşıldığı şu günlerde artık tatilciler kış mevsimine yönelik hazırlıklara başladı. Tatilciler, kış mevsiminin vazgeçilmez aktiviteleri arasında ön sırada bulunan kayakla geçen bir tatil düşlemeye başladı.

Bulgaristan, Pamporovo, Bansko ve Borovets ile kayak sezonuna hazır!

Bulgaristan, Pamporovo, Bansko ve Borovets kayak merkezleri ile sezonuna hazır!

Her yıl binlerce Türk turisti ağırlayan Bulgaristan, bu sene de Pamporovo, Bansko ve Borovets’deki kayak merkezlerinde misafirlerini bekliyor.

Kayakseverler için Bulgaristan kayak merkezleri oldukça keyifli bir durak olarak nitelendirilmekte. Binlerce metrelik kayak pistleri, karlarla kaplı ormanları, tertemiz dağ havası ve muhteşem manzaralar izleyebileceğiniz telesiyejleri ile Bulgaristan tam bir kış ülkesi.

Bulgaristan, dünyanın en iyi biathlon pistlerine de sahip

1981 – 1984 yılları arasında Alpler Dünya Kupası Kayak Turnuvaları’na ev sahipliği yapan komşu ülke Bulgaristan, dünyanın en iyi biathlon pistlerine de sahip.

Her sene Türkiye dahil, dünyanın dört bir yanından gelen amatör ve profesyonel sporcuları misafir eden Bulgaristan’daki kayak merkezlerinin en önemlileri arasında Poaporovo, Bansko ve Borovets gelirken, bu destinasyonlar fiyat bakımından da oldukça uygun.

İşte komşu ülke Bulgaristan’ın en iyi kayak merkezlerinden Pamporovo, Bansko ve Borovets…

Bulgaristan'ın en güneşli pistleri Pamporovo'da

Bulgaristan’ın en güneşli pistleri Pamporovo Kayak Merkezi’nde!

Kış mevsimi boyunca 120 gün boyunca güneş alan Bulgaristan’ın Smolyan eyaletine bağlı Pamporovo Kayak Merkezi, Doğu Avrupa’nın en popüler kayak merkezleri arasında. Bulgaristan’ın İstanbul’a en yakın kayak merkezi unvanını da taşıyan, Rodopi Dağları’nın muhteşem güzelliğinin eteğinde yer alan Pamporovo Kayak Merkezi, Türk tatilciler tarafından da oldukça bilinen bir destinasyon.

Pamporovo Kayak Merkezi’nde kış ayları sert geçmemekle birlikte, bol kar yağışı alır. Pamporovo’da kış mevsiminde karın yüksekliği 2 metreye kadar ulaşır. ailenizle rahatlıkla tatil yapabileceğiniz bu güzel merkezde 18 farklı kayak pisti bulunmakta. Farklı zorluk derecelerine sahip olan Pamporovo’nın pistlerinin uzunluğu 40 km’yi bulur.

Pamporovo’da kayak yapmanın yanı sıra trekking, snowboard veya alternatif sporlarının da faydalanabileceği farklı alternatifler bulunmakta.

Bansko, Bulgaristan'ın en ünlü kayak merkezi

Bansko Kayak Merkezi Bulgaristan’ın en ünlüsü

Dünya Kayak Ödülleri’nden En İyi Kayak Merkezi unvanını alarak büyük sükse yapan Bulgaristan’ın ünlü Bansko Kayak Merkezi, Pirin Dağı’nın eteklerinde, Glazne nehrinin iki kıyısında yer almaktadır. Doğu Avrupa’nın en çok rağbet edilen kayak turlarının düzenlendiği merkezler arasında bulunan Bansko, huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için oldukça ideal.

Her geçen gün ününe ün katan Bansko Kayak Merkezi, misafirlerine sunduğu alternatiflerle ve hem gece hem gündüz sunduğu eğlencelerle kayakseverlerinin akınına uğramakta.

Her mevsim cazibesini koruyan Bansko Kayak Merkezi kayak ve snowboard olanaklarının yanında şehrin eşsiz tarih ve mimarisini de sunmaktadır. Bulgaristan’ın en iyi kayak merkezi ve ülkedeki en uzun kayak sezonuna sahip olan Bansko’da sezon 15 Kasım’da baylayıp, 15 Mayıs’a karan sürmektedir.

Borovets’te gece kayağı da turistlere güzel anlar yaşatıyor

Borovets Kayak Merkezi gece kayağı da turistlere güzel anlar yaşatıyor

Muhteşem görüntüsünü çevresini saran çam ağaçlarına borçlu olan Bulgaristan’ın Borovets Kayak Merkezi, Kasım ayı sonundan Nisan ayının başına kadar karlarla kaplı pistlerinde misafirlerini ağırlamakta.

Borovets’te gelen turistler, kış sporlarının yanı sıra eğlenceli bir tatil geçirmekte

Deniz seviyesinden 1300 metre yüksekliğe sahip olan Borovets Kayak Merkezi’ne gelen turistler, kış sporlarının yanı sıra eğlenceli bir tatil geçirmekte. Lüks otellerin, restoran ve eğlence mekanlarının bulunduğu Borovets Kayak Merkezi’nde gece kayağı da turistlere güzel anlar yaşatıyor.

Borovets Kayak Merkezi’nin, 2018 yılı için “Bulgaristan’ın en iyi kış tatil merkezi 2018” aday gösterildiğini de hatırlatalım.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bansko, Borovets, Bulgaristan, Bulgaristan Kayak, Kayak, Kayak Merkezleri, Kış Tatili, Pamporovo, Rodopi Dağları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları