Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bulgar tatilciler yine komşuları tercih etti

23 Temmuz, 2009 | 10:31

Sofya Bulgaristan Devlet Turizm Ajansı (DTA) Başkanı Aneliya Kruşkova, ajansın tüm çabalarına rağmen, yerli turistin yaz tatili için yurt dışına gitmesinin önüne geçemediklerini söyledi.

Kruşkova, DTA’nın iç turizmi canlandırmak amacıyla yaklaşık 6 milyon leva (3 milyon Euro) reklam harcaması yaptığını belirterek, “Buna rağmen maalesef Bulgar turistler yine Türkiye ve Yunanistan’ı tercih etti” dedi.

Ekonomik kriz nedeniyle ülkeye gelen yabancı turist sayısında büyük azalma olduğunu kaydeden Kruşkova, yerli turistlere cazip gelen Yunanistan ve Türkiye’nin daha ucuz ve daha kaliteli hizmet sunduklarını söyledi.

Kruşkova, şöyle konuştu: “Kampanyayı başlattığımızda iç turizmi hareketlendireceğimizi umut ediyorduk. Ancak beklediğimiz olmadı, Yunanistan ve Türkiye’ye giden Bulgar turist sayısında hiçbir azalma kaydedilmedi. Milli İstatistik Enstitüsü’nün (NSİ) verilerine göre, 2009 yılının mayıs ayında Türkiye’ye giden turist sayısı yüzde 1.9 arttı.” Yetkililer yerli turistlerin büyük bölümünün yıllık izin tatillerinde ise yine Türkiye ve Yunanistan’ı tercih ettiklerini bildirdi. (Bulgaristan Radyosu)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aneliya Kruşkova, Bulgar Turistler, Bulgaristan, Bulgaristan tatili, Bulgaristan Turları, Sofya, Türkiye, Yunan Adaları, Yunanistan,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları