Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bulgar tatilciler yine komşuları tercih etti

23 Temmuz, 2009 | 10:31

Sofya Bulgaristan Devlet Turizm Ajansı (DTA) Başkanı Aneliya Kruşkova, ajansın tüm çabalarına rağmen, yerli turistin yaz tatili için yurt dışına gitmesinin önüne geçemediklerini söyledi.

Kruşkova, DTA’nın iç turizmi canlandırmak amacıyla yaklaşık 6 milyon leva (3 milyon Euro) reklam harcaması yaptığını belirterek, “Buna rağmen maalesef Bulgar turistler yine Türkiye ve Yunanistan’ı tercih etti” dedi.

Ekonomik kriz nedeniyle ülkeye gelen yabancı turist sayısında büyük azalma olduğunu kaydeden Kruşkova, yerli turistlere cazip gelen Yunanistan ve Türkiye’nin daha ucuz ve daha kaliteli hizmet sunduklarını söyledi.

Kruşkova, şöyle konuştu: “Kampanyayı başlattığımızda iç turizmi hareketlendireceğimizi umut ediyorduk. Ancak beklediğimiz olmadı, Yunanistan ve Türkiye’ye giden Bulgar turist sayısında hiçbir azalma kaydedilmedi. Milli İstatistik Enstitüsü’nün (NSİ) verilerine göre, 2009 yılının mayıs ayında Türkiye’ye giden turist sayısı yüzde 1.9 arttı.” Yetkililer yerli turistlerin büyük bölümünün yıllık izin tatillerinde ise yine Türkiye ve Yunanistan’ı tercih ettiklerini bildirdi. (Bulgaristan Radyosu)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aneliya Kruşkova, Bulgar Turistler, Bulgaristan, Bulgaristan tatili, Bulgaristan Turları, Sofya, Türkiye, Yunan Adaları, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları