Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bu yılın gözdesi butik oteller

16 Temmuz, 2009 | 13:32

Butik otel Tatil köyleri ile otellerin kalabalığından sıkılan ama 5 yıldızlı otel konforunda tatil geçirmek isteyenler, son yıllarda butik otellere yönelmeye başladı.

Butik oteller, ilginç mimari tarzları, özgünlükleri ve sundukları imkanlarla tatilinde farklılık arayanlara çeşitli alternatifler sunuyor.

Sakin bir ortamda ama 5 yıldızlı otel kalitesinde tatil yapmak isteyenlere hitap eden bu oteller, Kültür ve Turizm Bakanlığının yönetmeliği çerçevesinde açılabiliyor. Bakanlık, bu otellere, “işletme ve servis yönünden üstün standart ve yüksek kalitede olması, deneyimli veya konusunda eğitimli personel bulundurması ve kişiye özel hizmet verebilmesi” durumunda izin veriyor.

Mimari tasarımı, dekorasyon ve kullanılan malzemesi yönünden özgünlük arz etmesi gereken bu tesisler az sayıda odayla hizmet sunuyor. Bu otellerde genel olarak şu özellikler yer alıyor:
“Modern, reprodüksiyon, antika gibi özelliği olan mobilya ve malzemeler ile tefriş ve dekorasyon, beş yıldızlı otel odaları için belirlenen nitelikleri taşıyan konforlu odalar, kapasiteye yeterli kabul holü, kahvaltı salonu, oturma salonu, alakart lokanta, 24 saat oda servisi, odalara müşteri tarafından seçilen en az bir günlük gazetenin servis edilmesi.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Butik Otel, Butik oteller, Tatil Köyleri, Turizm villaları, Villa turizmi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları