Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bu canlılar sadece Hokkaido adasında

01 Nisan, 2015 | 09:41

Japonya’nın kuzeyinde bulunan Hokkaido adası, ülkenin başka bölgelerinde bulamayacağınız farklı türlere ev sahipliği yapıyor.

Hokkaido adasına özel olan türlerin fotoğrafları Twitter’da Pop Shiretoko adlı kullanıcı tarafından paylaşıldı. Japonya Turu düşünüyorsanız bu tatlı yaratıklar için mutlaka Hokkaido adasına uğramalısınız.

Ezo Momonga: Sadece Hokkaido’da bulunan uçan bir sincap türü. Büyük koyu renk gözleri ve küçük patileriyle yerel maskot haline gelen Ezo Momonga’nın bölgenin demiryolları için kullanılan biletlerinin üzerinde resmi bulunuyor.

Hokkaido kızıl tilkisi: Aslında kızıl tilki türünün bir alt grubunda yer alıyor. Tilki severleri heyecanlandıracak olan bu güzel tilki türü görülmeye değer.

Iizuna: Bir tür küçük gelincik. Hokkaido adasının kuzeyinde, Sibirya’da ve kuzey İskandinavya’da yaşamayı tercih eden bu tatlı yaratık kışın beyaz renge bürünüp karlar arasında kamufle oluyor.

Hokkaido sincabı: Avrasya sincapları Asya ve Avrupa’ya yayılmış durumda. Ancak bu büyük adada Avrasya sincaplarının alt grubunda yer alan Hokkaido sincaplarına rastlamak mümkün.

Shima-Enaga Bir uzun kuyruklu baştankara türü. Bu tür de tıpkı Ezo Momonga gibi yalnızca Hokkaido adasında bulunuyor. Japonya’nın kuzeyinde bulunan diğer uzun kuyruklu baştankara türlerinin aksine Shima-Enaga’nın kahverengi kaşları yok, yüzü tamamen bembeyaz.

Ezo Naki Usagi: Aynı zamanda Hokkaido ağlayan tavşanı olarak da bilinir. Kuzey Japonya ve Kuzey Asya’ya yayılan bu türün Pikachu’nun yaratıcıları için ilham kaynağı olduğu söyleniyor.

Kaynak: Radikal

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ezo Momonga, Hokkaido adası, Hokkaido adası japonya, Hokkaido adası nerde, Hokkaido adası turu, Hokkaido japonya, Hokkaido kızıl tilkisi, Iizuna Iizuna, Japonya, Japonya Haberleri, Japonya Turu, Pop Shiretoko, Pop Shiretoko twitter,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları