Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

British Airways uçağı yakıt ikmali için acil iniş yaptı

05 Ocak, 2012 | 14:40

British Airways ‘e ait yolcu uçağı yakıtı bitince acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Türkiye Londra seferi için saat 09:00 ‘da havalanan uçak, yakıtının bitmesiyle Düsseldorf ‘a acil iniş yaptı.

NationalTurk ‘te yer alan habere göre, İstanbul ‘dan Londra ‘ya hareket eden British Airways uçağı yakıt ikmali yapmak için Düsseldorf ‘a acil iniş yapmak zorunda kaldı.

Yolcular tepki gösterdi

Uçak yakıtının azalması ile acil iniş yaparken, yolcular da kısa süreli panik yaşadı. Uçakta bulunan yolcular Londra ‘ya gitmek için havalanan uçağın yakıtının yeterli seviyede olmamasına tepki gösterirken, havayolundan resmi bir açıklama gelmedi.

British Airways uçağına yakıt ikmali yapıldıktan sonra uçak Londra ‘ya gitmek üzere tekrar havalandı.

British Airways ‘den konuyla ilgili basın açıklaması geldi. Havayolu inişin planlı olduğunu belirtti. İşte British Airlines ‘ın basın açıklaması;

BA 675 sefer sayılı uçağımızın yaşadığı gecikme nedeniyle yolcularımızdan özür diliyoruz. Uçağımız, hem taşıdığı yolcu sayısı ve kargo hacmi, hem de maruz kaldığı güçlü karşı rüzgar (head wind) sebebiyle Düsseldorf’a planlı bir yakıt ikmali için inmiştir.

Güvenlik British Airways için en önemli parametredir ve güvenli olduğuna inanmadığımız durumlarda uçuş gerçekleştirilmemektedir. Bu uçuş için de aynı durum geçerli olmuştur.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, British Airways acil iniş, British Airways uçağı, Düsseldorf, Düsseldorf uçak, Düsseldorf uçuşu, Londra, Türkiye Londra, Türkiye Londra seferi, Türkiye Londra uçağı, uçak acil iniş, Uçak yakıtı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları