Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

British Airways 1200 çalışanını işten çıkartıyor

09 Kasım, 2009 | 09:45

British Airways İngiliz havayolu şirketi British Airways, 1200 çalışanı daha işten çıkartmayı planlıyor.

British Airways, geçen yıl eylül ayı sonu itibariyle 86.3 milyon dolar kâr etmesine rağmen, bu yıl aynı dönemde 485 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

Havayolu, aynı dönemde gelirlerinin de yüzde 13.7 azalarak, 7.9 milyar dolardan 6.8 milyar dolara gerilediğini belirtti.

British Airways CEO’su Willie Walsh yaptığı açıklamada, bu yılın havacılık sektörü tarihindeki en zor yıl olduğunu, bütün havayollarının aynı baskıyla karşı karşıya kaldığını söyledi. Willie Walsh, British Airways’de iş performansının düzelmesi için operasyonel değişikliklerin gerekli olduğunu ifade etti. Şirketin aldığı son karar, Mart 2010’a kadar toplam 4900 kişinin işinden olacağı anlamına geliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, British Airways Haberleri, British Airways CEO Willie Walsh, British Airways Ekonomik Kriz, British Airways Havayolu, British Airways İşten Çıkarmalar, British Airways İşten Çıkartma, British Airways Willie Walsh, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Willie Walsh Açıklamaları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları