Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

British Airways 1200 çalışanını işten çıkartıyor

09 Kasım, 2009 | 09:45

British Airways İngiliz havayolu şirketi British Airways, 1200 çalışanı daha işten çıkartmayı planlıyor.

British Airways, geçen yıl eylül ayı sonu itibariyle 86.3 milyon dolar kâr etmesine rağmen, bu yıl aynı dönemde 485 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

Havayolu, aynı dönemde gelirlerinin de yüzde 13.7 azalarak, 7.9 milyar dolardan 6.8 milyar dolara gerilediğini belirtti.

British Airways CEO’su Willie Walsh yaptığı açıklamada, bu yılın havacılık sektörü tarihindeki en zor yıl olduğunu, bütün havayollarının aynı baskıyla karşı karşıya kaldığını söyledi. Willie Walsh, British Airways’de iş performansının düzelmesi için operasyonel değişikliklerin gerekli olduğunu ifade etti. Şirketin aldığı son karar, Mart 2010’a kadar toplam 4900 kişinin işinden olacağı anlamına geliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, British Airways Haberleri, British Airways CEO Willie Walsh, British Airways Ekonomik Kriz, British Airways Havayolu, British Airways İşten Çıkarmalar, British Airways İşten Çıkartma, British Airways Willie Walsh, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Willie Walsh Açıklamaları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları