Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

British Airways, iflas bayrağı açan Niki Air için devrede!

02 Ocak, 2018 | 14:38

İngiltere’nin en önemli hava yolu şirketi British Airways’i de bünyesinde barındıran International Airline Group (IAG), iflas eden Niki Air’in bazı bölümlerini satın alacağı öğrenildi.

Dünyaca ünlü havayolları şirketi British Airways’i de bünyesinde barındıran International Airline Group iflas eden Niki Air’in bazı bölümlerini satın alıyor.

IAG’nin ilk etapta Niki için 20 milyon euro ödeme yapacağı, ilerleyen dönemde ise 16.5 milyon euro daha takviye yapacağı ifade edildi.

Komisyondan onay bekleniyor

Avusturya şirketi olan Niki Air’e ait 15 adet Airbus A320 uçak ile, bu şirkete ait Viyana, Dusseldorf, Zürih, Münih ve Palma havalimanlarındaki slot haklarını içeren anlaşmanın, IAG’nin İspanya merkezli ucuz havayolu şirketi Vuling üzerinden yapılacağı gelen bilgiler arasında.

Anlaşmanın Avrupa Komisyonu tarafından onaylanması halinde, 740 Niki çalışanı da Vuling’de çalışmaya başlayacak. IAG’nin, Vuling’in yeni operasyon planlaması hakkında yakın zamanda bir açıklama yapması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbus A320, Avrupa Komisyonu, British Airways, Düsseldorf, IAG, International Airline Group, Münih, Niki Air, Palma, Viyana, Vuling, Zürih,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları