Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

British Airways grevde

20 Mart, 2010 | 22:16

İngiliz Havayolu şirketi British Airways’de başlatılan grev nedeniyle, 3 gün boyunca planlanan seferlerin 1000’den fazlası iptal edildi.

İş güvenliği ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen İngiliz Havayolları çalışanları, 3 gün çalışmayacak.

Havayolunun kabin görevlilerinin ayrıca 27 Mart’tan itibaren 4 gün daha grev yapacağı açıklandı. British Airways çalışanlarının sendikasında geçen ay sonunda yapılan oylamadan, grev kararı çıkmıştı. Çalışanlar, yeni yıldan önce de grev kararı almış, ancak konu Yüksek Mahkeme’ye taşınmış ve mahkeme grev kararının “yasal olmadığına” hükmetmişti. British Airways, geçen yıl 1987 yılında özelleştirildiğinden bu yana en büyük zararını açıklamıştı.

Firma başkanı Willie Walsh, bir mesaj yayınlayarak müşterilerden özür diledi ve : “British Airways için berbat bir gün” dedi.

Grevin, Nisan ayı başındaki Paskalya tatilinin hemen öncesine denk gelmesi nedeniyle çok sayıda yolcuyu olumsuz etkileyebileceği düşünülüyor. Havayolu yönetimi, yolcuların bu grevden etkilenmemeleri için önlemler aldığını duyuruyor ancak, çok sayıda yolcunun uçuşlarını iptal ettiği belirtiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, British Airways Grev, British Airways Grevde, British Airways İşten Çıkartma, British Airways Resimleri, British Airways Willie Walsh, British Havayolları, British Havayolları Grev,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları