Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

British Airways yeniden grevde

14 Mayıs, 2010 | 09:55

Çalışma koşullarının iyileştirilmesini ve tasarruf tedbirlerinin uygulanmamasını isteyen British Airways 15 Mart grevinden sonra, 18 Mayıs’tan itibaren toplam 20 günlük yeni bir greve hazırlanıyor.

Mart ayında 15 yıldan sonra ilk kez grev ile karşılaşan British Airways 45 milyon sterlin zarar etmiş ve uçuşlarının yarısından fazlasını gerçekleştirememişti. Mart ayında kabin görevlilerinin greve gitmesiyle British Airways’i zor durumda bırakan Unite sendikası, bu sefer daha güçlü ve etkili bir grev takvimi ortaya çıkardı.

Çalışma koşullarının iyileştirilmesi, maaşların iyileştirilmesinin yanında British Airways’in tasarruf tedbiri olarak uzun mesafeli uçuşlarda çalışan kabin görevlisi sayısını düşüreceğini açıklaması sendikanın grev kararı almasına sebep oldu.

British Airways’te 18 Mayıs’ta başlamak üzere beşer günlük dört tane grev yapılacak.

Grevin okulların tatile girdiği döneme gelmesi nedeniyle çok sayıda yolcunun bundan etkileneceği belirtiliyor.18 Mayıs, 24 Mayıs, 30 Mayıs ve 5 Haziran günlerinde yapılması planlanan grevlerde özellikle Heatrow havaalanının etkilenmesi bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, British Airways Haberleri, British Airways CEO Willie Walsh, British Airways Grev, British Airways Havayolu, British Airways İşten Çıkartma, British Airways Yeniden Grev, Havayolu Grev, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları