Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

British Airways: Birazdan okyanusa ineceğiz

16 Ocak, 2012 | 13:35

İngiliz havayolu şirketi British Airways, “Birazdan okyanusa ineceğiz” diye anons geçince ortalık karıştı.

British Airways şirketine ait bir yolcu uçağında yapılan yanlış anons, yolcuları şoke etti.

14 Ocak’ta Miami’den Londra’ya giden uçağın kabin görevlileri, yanlışlıkla daha önceden kaydedilmiş bir anonsu yayınlayınca uçakta büyük panik yaşandı.

Miami’den ayrılan uçağın okyanusa acil iniş yapacağı duyan yolcular büyük panik yaşadı.

Birbirlerine sarılan, gözyaşlarına boğulan ve çocukları için endişelenen yolcular, 30 saniye sonra anonsun yanlışlıkla yapıldığı öğrendi.

Uçakta bulunan Duncan ve Tracey Farquharson çifti, kabin görevlilerinin yolcuların endişelerini hiçe saydığını,üstünkörü bir biçimde özür dilediklerini ve Heatrow Havaalanı’na gelene kadar tatmin edici bir açıklama yapmadıklarını belirtti. Çift, havayolu şirketinden şikayetçi oldu.

51 yaşındaki Tracey Farquharson, okyanusun sularına gömüleceklerini düşündüklerini, uçağın pilotunun ise bir açıklama yapma zahmetine bile girmediğini belirtti.

British Airways sözcüsü ise, kabin görevlilerinin hatadan dolayı özür dilediğini ve hatta bazı yolcularla birebir konuşarak sakinleştirmeye çalıştığını iddia etti.

Daha önce de yakıt ikmali yolcuları endişelendirmişti

Geçtiğimiz günlerde de Türkiye ‘den Londra ‘ya havalanan British Airways yolcu uçağının yakıt ikmali yapmak için Düsseldorf ‘a inmesi yolcuları endişelendirmişti. Uçakta bulunan yolcular Londra ‘ya gitmek için havalanan uçağın yakıtının yeterli seviyede olmamasına tepki göstermişti.

Havayolu şirketi gelen tepkilerin ardından,” BA 675 sefer sayılı uçağımızın yaşadığı gecikme nedeniyle yolcularımızdan özür diliyoruz. Uçağımız, hem taşıdığı yolcu sayısı ve kargo hacmi, hem de maruz kaldığı güçlü karşı rüzgar (head wind) sebebiyle Düsseldorf’a planlı bir yakıt ikmali için inmiştir. Güvenlik British Airways için en önemli parametredir ve güvenli olduğuna inanmadığımız durumlarda uçuş gerçekleştirilmemektedir. Bu uçuş için de aynı durum geçerli olmuştur.” şeklinde açıklama yapmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
British Airways, British Airways Miami uçağı, British Airways uçağı, British Airways uçağı anons, British Airways yanlış anons, Londra, Londra uçağı, Miami Londra,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları