Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Brezilya’nın ünlü Rio Karnavalı ‘Samba’ya hazır!

16 Ocak, 2018 | 14:25

Brezilya'nın ünlü Rio Karnavalı 'Samba'ya hazır!

Brezilya’nın dünyaca ünlü Rio Karnavalı için hazırlıklar tüm son hız sürüyor. Bu yıl 9-14 Şubat arasında düzenlenecek karnaval öncesinde başkent Rio de Janeiro’nun ünlü samba okulları, müzisyen ve dansçıları provalarına son şekillerini vermeye başladılar.

Her yıl Brezilya‘nın Rio oe Janerio kentinde düzenlenen ‘Rio Karnavalı’ için artık geriye sayım başladı. 9 Şubat’ta başlayıp, 13 Şubat’ta sona erecek Karnaval öncesinde samba okulları, müzisyenler ve dansçılar artık son provalarını yapıyor.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Rio de Janerio Karnavalı sizi bekliyor.

Karnavalın ismi, Brezilya’nın en büyün şehirlerinden biri olan Rio De Janeiro’dan gelmekte. Rio de Janerio, sambasıyla, plajlarıyla, güzel kızlarıyla ve Corcovado Dağı’nın tepesindeki ünlü 38 metrelik dev İsa heykeliyle ünlü.

Rio Karnavalı

Karnaval boyunca 492 sokak partisine ev sahipliği yapacak Latin Amerika‘nın ünlü ülkesi Brezilya şimdiden büyük partiye hazır.

Turistler Rio Karnavalı için akın ediyor

Bu eşsiz görsel ziyafeti yerinde izlemek isteyen turistler de 9 Şubat’ı iple çekmeye başladı. Brezilya Otelciler Derneği’nin, karnaval kapsamındaki tarihlerde Rio’daki otellerdeki odaların hızla tükendiğini ifade ettikleri öğrenildi.

Rio Karnavalı

Brezilyalıların haricinde her sene 500-900 bin turisti 4 gün boyunca süren karnavalda ağırlayan Rio de Janerio’nun da karnavala hazır olduğu öğrenildi.

Başlamasına bir aydan kısa bir süre kalan Rio Karnavalı için dansçıların giyeceği kostümlerin yetişmesi için de büyük bir telaş var.

Rio Karnavalı

Karnavalda Afrika esintisi hakim

Rio Karnavalı, kemik, tüy ve pullardan yapılan egzotik kostümlerden de anlaşılacağı üzre oldukça güçlü bir Afrika etkisine sahip.

Rio Karnavalı

Portekizliler tarafından getirilen Afrikalı köleler sambayı burada geliştirdiler. Köleliğin kardırılmasının ardından ise pek çok köle Rio’nun çevresine yerleşti ve karnavalın bugünkü haline almasında büyük rol oynadı.

Rio Karnavalı’nda 14 okul yarışıyor

Karnavala katılan yarışmacılar 14 okul içinde en iyisi olabilmek için bütün enerjilerini harcıyorlar.

Rio Karnavalı

Gruplar ikiye ayrılıyor ve bir günde yedi grup Sambodrome’da geçiş yapıyor.
Akşam 9’da başlayan geçişler sabah 7’ye kadar devam edebilmekte.

Bir grubun geçişi ortalama 70 dakika sürüyor. Okullar bir konu seçiyorlar ve kostümleriyle, müzikleriyle, dekorlarıyla, figürleriyle bu konuyu yansıtıyorlar. Bunu en iyi yapan grup jüri değerlendirmesi sonucu birinci oluyor.

Rio Karnavalı

Birinci olan okul para ödülünün sahibi oluyor ve en iyi samba okulu unvanını alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, Corcovado Dağı, Latin Amerika, Rio De Janerio, Rio Karnavalı, Samba, Samba Okulları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları