Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Brezilya’nın 200 yıllık ünlü müzesinde yangın çıktı!

03 Eylül, 2018 | 10:58

Brezilya'nın 200 yıllık ünlü müzesinde yangın çıktı!

Brezilya’da 20 milyondan fazla esere ev sahipliği yapan 200 yıllık Ulusal Müze’de yangın çıktı. Brezilya’nın en eski müzelerinden biri kabul edilen ve Rio de Janerio’da bulunan Ulusal Müze’de henüz bilinmeyen bir sebepten çıkan yangında ölen, yaralanan olmadı.

Brezilya‘nın en eski müzelerinden biri kabul edilen ve Rio de Janerio’da bulunan Ulusal Müze’de henüz bilinmeyen bir sebepten çıkan yangında ölen, yaralanan olmadı.

Brezilya'nın ünlü müzesinde yangın çıktı

Brezilya’nın 200 yıllık ünlü müzesinde yangın çıktı!

Yetkililer, Brezilya‘nın en eski müzelerinden biri kabul edilen ve Rio de Janerio’da bulunan Ulusal Müze’de henüz bilinmeyen bir sebepten yangın çıktığını açıkladı.

Yaklaşık 80 itfaiyecinin müdahale ettiği yangın, henüz kontrol altına alınamadı. İtfaiye ekibinden Roberto Robadey, birkaç saat içinde yangını kontrol altına almayı hedeflediklerini söyledi.

200 yıllık birikim ve bilgi kayboldu

“200 yıllık birikim ve bilgi kayboldu”

Müze, pazar günü ziyaretçilere kapalı olduğu için yangında ölen, yaralanan olmadı. Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer, yangınla ilgili, “200 yıllık birikim ve bilgi kayboldu” dedi.

1818’de kurulan Ulusal Müze’nin ev sahipliği yaptığı 20 milyondan fazla obje arasında, ABD’de bulunmuş en eski insan kalıntısı olan 12 bin yıllık kadın iskeleti, dinozor fosilleri ve arkeolojik buluntular vardı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
200 yıllık müze, Brezilya, Brezilya Devlet Başkanı, Brezilya Ulusal Müze, Brezilya'da yangın, Michel Temer, Rio De Janerio, Roberto Robadey,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları