Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Brezilya’dan, Temel Kotil’e ‘Comendador’ ve ‘Devlet Nişanı’

12 Temmuz, 2018 | 15:51

Brezilya'dan, Temel Kotil&'e 'Comendador' ve 'Devlet Nişanı'

TAİ Genel Müdürü Temel Kotil’e Brezilya tarafından ‘Comendador’ rütbesi ile Devlet Nişanı ‘Rio Branco’ verildi.

Brezilya hükümeti, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TAİ) Genel Müdürü Temel Kotil’i “Comendador” rütbesi ile Devlet Nişanı ‘Rio Branco’ ile onurlandırdı.

Türkiye – Brezilya ilişkilerinin gelişmesine verdiği destekten dolayı TAİ Genel Müdürü Kotil’e Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Eduardo Riccardo Gradilone Neto tarafından düzenlenen törenle ‘Rio Branco Nişanı’ verildi.

Brezilya’dan, Temel Kotil’e ‘Comendador’ ve ‘Devlet Nişanı’ verildi

Brezilya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen törende Kotil’i ağırlamaktan gurur duyduğunu söyleyen Eduardo Riccardo Gradilone Neto, Temel Kotil’in Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü döneminde Türkiye ile Brezilya ikili ilişkilerinin gelişmesine verdiği hizmetten dolayı nişaneye layık görüldüğünü belirtti.

İki ülke ilişkileri açısından gerçekleştirilen etkinliğin özel bir önemi olduğunu kaydeden büyükelçi Neto, “THY’de üst düzey bir pozisyonda bulunduğunuz 2009 yılında İstanbul ve So Paulo arasında doğrudan uçuşun kurulmasına katkıda bulunduğunuzu biliyoruz. Bu bizim ikili ilişkilerimizin güçlendirilmesi için çok önemliydi ve bunun için size çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Temel Kotil ise, duygularını kelimelerle ifade edemeyeceğini belerterek, büyükelçi Neto’ya teşekkürlerini sundu.

Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Neto nişaneyi takdim ederken, Kotil ise TUSAŞ’ın Özgün Helikopter Programı kapsamında geliştirdiği T625 helikopterinin maketini büyükelçiye hediye etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya'nın Ankara Büyükelçisi, Comendador, Devlet Nişanı, Eduardo Riccardo Gradilone Neto, Rio Branco, TAI Genel Müdürü, Temel Kotil, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, TUSAŞ,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları