Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Brezilya’daki Pernambuco Arena kendi enerjisini üretecek

31 Mart, 2014 | 11:05

Pernambuco-Arena-brezilya Brezilya’da düzenlenecek FIFA Dünya Kupası 2014’ün ana sponsorlarından Yingli Solar, maçlara ev sahipliği yapacak Pernambuco Arena Stadı’na güneş enerjisi santrali kurdu.

Yingli Solar, Brezilya’daki 2014 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Arena Pernambuco stadyumuna 1 MW’lık güneş paneli sağladı. 15 bin metrekarelik alana kurulan 3 bin 650’den fazla güneş paneli yıllık bin 500 MWh elektrik üretme kapasitesine sahip. Paneller, beş 2014 FIFA Dünya Kupası maçına ev sahipliği yapacak olan Arena Pernambuco’ya elektrik sağlayacak.

Brezilya Pernambuco Eyaleti’ndeki ilk güneş enerjisi santrali olan zemine monte sistem, bölgesel başkent Recife’nin banliyösü olan São Lourenço de Mata’da 15 bin metrekarelik bir alana konumlandırıldı. Projede, Yingli Solar’ın yüksek verimli hücre teknolojili monokristal PANDA Serisi’ne ait 3 bin 650’den fazla panel kullanıldı.

1.500 MWh’dan daha fazla elektriği yıllık olarak üretmek üzere tasarlanan sistem, Arena Pernambuco’nun elektrik talebinin yüzde otuzunu karşılayacak. Stadyum kullanılmadığında enerji, Brezilya’nın şebeke enerji ölçme programı üzerinden yerel halkın kullandığı elektrik şebekesine sunulacak.

Stadyuma gelen ziyaretçiler, güneş enerjisi konusunda halkı eğitmek için tasarlanmış olan Ziyaretçi Merkezinde sistemin performansını izleyebilecekler. İlave olarak kurulacak olan güneş enerjisi üretim ve hava durumu izleme istasyonları araştırma ve geliştirmeyi destekleyecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 fifa, 2014 FIFA Dünya Kupası, 2014 FIFA Dünya Kupası maçları, Brezilya, Brezilya 2014, Brezilya 2014 fifa, Brezilya Dünya Kupası, Brezilya haberleri, Brezilya Pernambuco, Dünya Kupası 2014, Dünya Kupası maçları hangi kanalda, FIFA, FIFA Dünya Kupası 2014, Pernambuco Arena, Pernambuco Arena Brezilya, Pernambuco Arena Stadı, Yingli Solar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları