Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bozuk Kale’de lahana yetiştiriliyor

12 Şubat, 2013 | 11:52

Bozuk Kale'de lahana yetiştiriliyor Rize’de bulanan Bozuk Kale’de lahana yetiştiren Ertan ailesi Kale’yi turizme kazandırmak için destek bekliyor.

Rize’nin Gündoğdu Beldesi’ndeki Bozuk Kale’nin tapusu belde sakinlerinden Ertan kardeşlerin elinde bulunuyor. Yapılışıyla ilgili kesin bir tarih olmayan ancak bin yıllık bir geçmişi olduğu tahmin edilen kalenin içerisinde lahana yetiştiren Ertan ailesi, buranın turizme kazandırılması için yetkililerin desteğini bekliyor.

Beldenin Bozkale Mahallesi’nde bulunan Bozuk Kale’nin tapusu, mahalle sakinlerinden Hasan, Hüseyin ve Armağan Ertan katdeşlerin elinde bulunuyor.

Kalenin kendilerine dededen kaldığını söyleyen kardeşler, kalenin yapılışıyla ilgili kesin bir tarih bulamadıklarını, kalenin bin yıl önce Cenevizliler ve ardından Pontus Rum İmparatorluğu ile Osmanlı Devleti’nin elinde bulunduğunu tahmin ettiklerini söylüyor.

Harap bir görünümü olan ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan kalenin içerisinde lahana ve fasulye yetiştirdiklerini söyleyen Ertan kardeşler, devletin kaleyi turizme kazandırmasını gerektiğini söylüyor.

Yaklaşık 3 dönümlük arazide yer alan kale tapusu kardeşlerin üzerinde bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bozuk Kale, Bozuk Kale nerede, Bozuk Kale rize, gündoğdu beldesi, Rize, rize gündoğdu beldesi, Rize Turizm, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları