Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bosna Hersek’e ilk kar düştü, kayak merkezlerinin yüzü güldü

24 Eylül, 2014 | 11:06

Bosna Hersek’te mevsimin ilk kar yağışı başkent Saraybosna yakınlarındaki Byelaşnitsa Dağı’na yağdı. Yağan karla birlikte kayak turizm sezonu başladı.

NationalTurk’ün haberine göre;

Bosna Hersek’de bir süredir etkili olan yağmur, ardından sezonun ilk kar yağışını getirdi. Byelaşnitsa Dağı’nın yüksek kesimleri, sabah saatlerinde düşen karın ardından beyaza büründü. Bosna Hersek’te, erken gelen kar, turizm işletmecilerini ve bölgedeki turistleri sevindirdi. Geçen sene az miktarda düşen ve turizm işletmecilerinin zarar etmesine sebepten olan karın, bu sene erken gelmesi işletmecileri umutlandırdı.

Beraberindeki Kuveytli turistlerle Byelaşnitsa Dağı’nı gezen turist rehberi Afrim Fetahi,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, Byelaşnitsa’da kar olduğunu duyduktan sonra beraberindeki turistleri buraya getirdiğini ve onlara Bosna Hersek’in tabii güzelliklerini göstermek istediğini dedi.

Kuveytli tursitlerin karı gördüklerinde oldukça şaşırdığını belirten Fetahi, “Kuveyt’te kar yağışının sıra dışı olmasını göz önünde bulunduracak olursak, bu onlar için farklı bir deneyim oldu” diye konuştu.

Bosna Hersekli meteorolog Jelyko Maystoroviç, AA’ya yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde yüksek kesimlerde görülen kar yağışının, şehir merkezlerinde Kasım ayının ortalarında düşeceğini söyledi.

KAYAK TURLARI İÇİN TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bosna Hersek, bosna hersek ilk kar, Bosna hersek kar, bosna hersek kayak merkezi, byelaşnitsa, byelaşnitsa dağı, byelaşnitsa kayak merkezi, Saraybosna, saraybosna kayak merkezi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları