Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bosna Hersek’e gitmek için en uygun zaman!

18 Kasım, 2014 | 09:17

Tarihi ve doğal güzellikleriyle bilinen Bosna Hersek, sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte bambaşka bir güzelliğe büründü.

Geniş ormanlık alanların yanı sıra nehirlerin ve su kaynaklarının bol olduğu Bosna Hersek, sonbaharın gelmesiyle birlikte adeta sarardı. Sonbaharın tüm güzellikleriyle hissedildiği ülke, binbir renk tonununa sahip doğasıyla adeta görenleri büyülüyor. Yaz ve ilkbahar aylarında yeşile bürünen Bosna Hersek, sonbaharın gelmesiyle birlikte özellikle ormanlık alanlarda ve nehir kenarlarından oluşan “renk çümbüşü” ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

NationalTurk’ün haberine göre; Başkent Saraybosna yakınlarında, Bosna Nehri’nin çıktığı Vrelo Bosne’deki park, sonbaharın tüm güzelliklerini ve renklerini barındıran yerlerden biri olurken, şehir merkezindeki “Vilsonovo” yürüyüş yolu da Saraybosna’nın kalbinde, adeta “cennet köşelerinden biri” olarak gösteriliyor.

BOSNA HERSEK TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Saraybosna’nın yanı sıra ülkenin kuzeybatısındaki Bihaç ve güneyindeki Mostar şehirlerinde de sonbaharın “renkli dünyası” hissediliyor.

Tertemiz doğası ve rengarenk görünümü ile sonbaharda başka bir güzelliğe bürünen Bihaç, her türlü renk tonunun görülebileceği şehirlerden biri olarak vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Kente adını veren tarihi Mostar Köprüsü’nün yanı sıra birçok tarihi eseri ve zümrüt yeşili Neretva Nehri ile yılın her döneminde turistlerin yoğun ilgisini gören Mostar’da da sonbaharın izlerini belirgin bir şekilde hissediliyor.

Öte yandan, şelaleleri ve gölleri ile ün salmış Yaytse de sonbaharın tüm güzelliklerini içinde barındıran Bosna Hersek’teki “cennet köşeleri”nden biri olarak ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bosna Hersek, Bosna Hersek gezilecek yerler, Bosna Hersek Haberleri, Bosna Hersek neler yapılır, Bosna Hersek sonbahar, Bosna Hersek sonbahar turu, Bosna Hersek tarihi, Bosna Hersek tarihi yerler, Bosna Hersek turizm, Bosna Hersek turu, Saraybosna, Saraybosna sonbahar, Saraybosna Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları