Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Borç Batağında ki Ülkeden, Turizmiyle Ekonomiyi Düzelten Ülkeye “Yunanistan”

04 Temmuz, 2017 | 06:57
2017 Yılında Yunanistan'da Turizm Patlaması

2017 Yılında Yunanistan’da Turizm Patlaması

 

Yunanistan, bu sene tahminleri yanıltmadı ve turist sayısında büyük bir artış yakalama yolunda emin adımlarla ilerliyor

Borç Batağında ki Ülkeden, Turizmiyle Ekonomiyi Düzelten Ülkeye “Yunanistan”

Borcundan dolayı kemer sıkma politikası uygulayan ve zor günler geçiren Yunanistan, geçtiğimiz yıl ile artan turizmi, bu yıl nüfusunun üç katı turist alarak 40 milyona yaklaşıyor. Yılın ocak ve mayıs arasındaki 5 ayda turist oranında geçen yıl rakamlarına göre ortalama %70’lik bir artış bulunmaktadır. Aynı zamanda turizm karı %2,4 arttı ve ciro ise 23 milyar euro oldu.

 

Yunanistan'da Yabancı Turist Artışı

Yunanistan’da Yabancı Turist Artışı

 

Lojistik dışında turizm, Yunanistan’ın en büyük yabancı kazancı, ülkenin borç krizi başladığı 2009 yılının sonundan bu yana% 27 oranında küçülen bir ekonominin ana dayanağı. 2016’da turizm endüstrisi,  10 yıldır  işsizlikten ciddi derecede etkilenen bir ülke için hayati önem taşıyan 10 yeni işten sekizini oluşturdu.

 

halkidiki yunanistan

Halkidiki Yunanistan

 

Bank of Greece, 2015 yılında yaklaşık 23,5 milyon turistin ziyaret ettiği ve 14,2 milyar euro ciro, yani gayri safi yurtiçi hasılanın% 24’ünü oluşturduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz yıl, ülkenin turizm konfederasyonu SETE, tüm zamanların en yükseği 27.5 milyona ulaştığını açıkladı. Bu yıl ise, 40 milyona yakın turist beklenmekte ve Yunanistan son yıllarda İspanya‘dan sonra, en çok ilgi gören ikinci Avrupa ülkesi olarak öne çıkmakta.

Bunu en büyük etkisi Yunan Adaları‘nın popülerliği ve her sene milyonlarca turistin tatil tercihinde yer alması. Aynı zamanda kültür, mitoloji ve mutfağının özgün olması da Yunanistan’ı çevre ülkelerden bir adım önde tutarken, En büyük rakibi Türkiye’yi geçmesinin nedeni ise, Ortadoğu’da yaşanılan savaş ortamı da, tatilcileri Yunanistan gibi güvenli ülkelere yönlendirmiştir.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm Artışı, Yabancı turist, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları