Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Booking.com’un Sahibi Priceline Rezervasyonların Arttığını Açıkladı

31 Mayıs, 2017 | 08:38
Priceline.com

Priceline.com

Booking.com’un Sahibi Olan Amerikan Kaynaklı Priceline Rezervasyonlarında %24 Arttığını Açıkladı

Haber portalı Barrons’ın yaptığı haberde, Booking.com’un sahibi olan Amerikan kaynaklı Priceline rezervasyonların 2017 ilk çeyreğinde artış gösterdiğini ve 3 aylık periyotta 20.7 milyar dolar değerinde, bir yıl öncesine göre %24’lük bir artış yaşandığı belirtildi. Priceline firmasının 2017 yılının ilk çeyreğinde brüt karı %16 artışla 2.3 milyar dolar değerindedir. Uluslararası işlemler ise %17 artışla şirketin brüt karına 2 milyar dolar katkıda bulundu. FAVÖK tarafından ölçülen karlılık %4 atışla 635 milyon dolar olmuştur.

Şirketin başkanı Glenn Fogel “Priceline grup 2017’de güçlü bir başlangıç yapıyor; araba kiralama günlerinde ve oda gecelemelerin de sağlam bir büyüme kaydedildi. Küresel olarak bu çeyrekte markalarımız 173 milyon gece oda rezervasyonu aldı ve geçen yılın aynı dönemine göre %27 artış kaydetti. Booking.com, platformunda bulunan 1.2 milyar mülk ile geçen yıla göre %36 artışla konaklama ağını genişletiyor. Kiralık araba işimizde, araba kiralanan günler geçen yılın ilk çeyreğine göre 4.çeyrekte %14 bir hızlanma ile %15 büyüdü. Markalarımız ilk çeyrekte güçlü bir performansla başarı gösterdi. Gelecekteki büyümeyi desteklemek ve müşterilerimiz için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için akıllı ve sürdürülebilir yatırımlar yapıyoruz” dedi. Kaynak; 1 , 2

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikan, booking.com, Priceline, priceline.com,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları