Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Booking.com’un Sahibi Priceline Rezervasyonların Arttığını Açıkladı

31 Mayıs, 2017 | 08:38
Priceline.com

Priceline.com

Booking.com’un Sahibi Olan Amerikan Kaynaklı Priceline Rezervasyonlarında %24 Arttığını Açıkladı

Haber portalı Barrons’ın yaptığı haberde, Booking.com’un sahibi olan Amerikan kaynaklı Priceline rezervasyonların 2017 ilk çeyreğinde artış gösterdiğini ve 3 aylık periyotta 20.7 milyar dolar değerinde, bir yıl öncesine göre %24’lük bir artış yaşandığı belirtildi. Priceline firmasının 2017 yılının ilk çeyreğinde brüt karı %16 artışla 2.3 milyar dolar değerindedir. Uluslararası işlemler ise %17 artışla şirketin brüt karına 2 milyar dolar katkıda bulundu. FAVÖK tarafından ölçülen karlılık %4 atışla 635 milyon dolar olmuştur.

Şirketin başkanı Glenn Fogel “Priceline grup 2017’de güçlü bir başlangıç yapıyor; araba kiralama günlerinde ve oda gecelemelerin de sağlam bir büyüme kaydedildi. Küresel olarak bu çeyrekte markalarımız 173 milyon gece oda rezervasyonu aldı ve geçen yılın aynı dönemine göre %27 artış kaydetti. Booking.com, platformunda bulunan 1.2 milyar mülk ile geçen yıla göre %36 artışla konaklama ağını genişletiyor. Kiralık araba işimizde, araba kiralanan günler geçen yılın ilk çeyreğine göre 4.çeyrekte %14 bir hızlanma ile %15 büyüdü. Markalarımız ilk çeyrekte güçlü bir performansla başarı gösterdi. Gelecekteki büyümeyi desteklemek ve müşterilerimiz için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için akıllı ve sürdürülebilir yatırımlar yapıyoruz” dedi. Kaynak; 1 , 2

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikan, booking.com, Priceline, priceline.com,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları