Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Booking.com’u ABD’de Oteller Engellemeye Çalışıyor

02 Haziran, 2017 | 15:51
ABD Bookign.com

ABD Bookign.com

 

ABD’de Oteller Booking.com’u Engellemeye Çalışıyor

WSJ haberine göre, Marriott International Inc., Hilton Wordlwide Holdings Inc. ve Intercontinental Hotels Group, Expedia, Priceline, Booking.com gibi sitelere karşı kapsamlı pazarlama stratejileri oluşturmak için çalışıyorlar. Çünkü, online rezervasyon siteleri bir yandan fiyatları düşürürken, diğer yandan da %30’lara varan komisyon alıyorlar. Seyahat endüstrisi araştırma grubu Phocuswright’a göre, online seyahat siteleri, geçen yıl 99 milyar dolarlık seyahat rezervasyonunu oluşturdular. Otel endüstrisi danışmanı Kalibri Labs tarafından yapılan araştırmaya göre, hazirandan-hazirana online seyahat acentelerinin kazandığı komisyonlar ABD’li otel endüstrisine 1 yılda yaklaşık 4,5 milyar dolara mal olduğu belirtiliyor. Otellerin bu konuda çalışmaları sürüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, booking.com, Hilton, Intercontinental, Marriott,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları