Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Booking.com’dan Sonra İki Turizm Şirketi Daha Kapatılabilir

31 Mart, 2017 | 14:11

Booking.com TÜRSAB

TÜRSAB, Booking.com’un kapanmasına neden olan mahkeme kararını trivago ve tripadvisor gibi online rezervasyon sitelerine de gönderecek.

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulmasını sağlayan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), diğer online rezervasyon siteleri için de kolları sıvadı.

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerini durduran mahkeme kararı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından Alman Trivago, Amerikalı Tripadvisor gibi diğer tüm online rezervasyon sitelerine de gönderilecek, karara uymayanlar hakkında ise yasal yola başvurulacak.

TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, booking.com kararının bir emsal niteliğinde olduğunu ve aynı kararın benzer online rezervasyon siteleri için de uygulanması gerekeceğini söyledi.

Booking.com’un faaliyetlerinin durdurulmasının tamamen kendi işletmecilerimizi korumaya yönelik bir girişim olduğuna dikkat çeken Çetin Gürcün, Booking.com’un rekabeti önleyici hamlelerde bulunduğunu, Türkiye’de seyahat acentalığının yasayla düzenlendiğini anımsattı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
booking, Türsab,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları