Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Booking.com’dan Sonra İki Turizm Şirketi Daha Kapatılabilir

31 Mart, 2017 | 14:11

Booking.com TÜRSAB

TÜRSAB, Booking.com’un kapanmasına neden olan mahkeme kararını trivago ve tripadvisor gibi online rezervasyon sitelerine de gönderecek.

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulmasını sağlayan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), diğer online rezervasyon siteleri için de kolları sıvadı.

Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerini durduran mahkeme kararı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından Alman Trivago, Amerikalı Tripadvisor gibi diğer tüm online rezervasyon sitelerine de gönderilecek, karara uymayanlar hakkında ise yasal yola başvurulacak.

TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, booking.com kararının bir emsal niteliğinde olduğunu ve aynı kararın benzer online rezervasyon siteleri için de uygulanması gerekeceğini söyledi.

Booking.com’un faaliyetlerinin durdurulmasının tamamen kendi işletmecilerimizi korumaya yönelik bir girişim olduğuna dikkat çeken Çetin Gürcün, Booking.com’un rekabeti önleyici hamlelerde bulunduğunu, Türkiye’de seyahat acentalığının yasayla düzenlendiğini anımsattı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
booking, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları