Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Booking.com’dan Mahkeme Kararına Açıklama Geldi

27 Mayıs, 2017 | 16:44
Booking.com Kararı

Booking.com Kararı

 

Booking.com’un İtirazına, Mahkeme’den İtiraza “Red” Kararı Hakkında Açıklamada Bulundu

Booking.com’un itiraz talebine yönelik karar duruşması dün yapıldı ve İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına 9 tur şirketi, 9 otel ve turizm şirketi, 3 gerçek kişi ile TÜROB ve Bodrum Turistik Otel İşletmecileri Derneği katıldı. Dün erken saatlerde gerçekleşen karar duruşması neticesinde Booking.com’un ithiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik yaptığı itiraz reddedildi.

 

Booking.com’un Karar İle İlgili Açıklaması

Booking.com’un yaptığı itiraza, 5. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından dün yapıla karar duruşması sonucunda itirazın reddedilmesi sonucu, booking.com’dan açıklama geldi. Açıklamada;

“Mahkemenin ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik yaptığımız itirazın reddine karar vermesi tarafımıza hayal kırıklığı yaratmıştır. Gerekçeli kararın her bir tarafa tebliğini takiben 2 haftalık yasal süre içinde karara itiraz edeceğimizi bildiririz. Türkiye yasalarına ve hukukuna her zaman bağlı kalacağımızı bu vesileyle yinelemek isteriz. Dolasıyla itirazımızın değerlendirileceği süre içerisinde Türkiye’den Türkiye içerisine yapılan işlemlere erişim mümkün olmayacaktır.

Ancak Türkiye’den yurtdışına ve yurtdışından Türkiye’ye yapılacak rezervasyon hizmetlerimiz kesintisiz devam edecektir. Hizmetlerimizin, Türk turizmine katkıda bulunmak adına bizimle işbirliği yapan 13 binden fazla otel için hatırı sayılır bir konaklama potansiyeli ve katma değer yarattığına inanıyoruz. Birçok otel, ihtiyati tedbir kararının yol açtığı hizmet kesintisinden telafisi çok zor olan ölçekte zarar gördüğünü beyan etmiş ve davaya müdahil olmuştur. Dolayısıyla dava ile ilgili haklılığımıza dair inancımız devam etmektedir.” denildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
5. Asliye Ticaret Mahkemesi, booking.com, booking.com kararı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları