Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Booking.com rezaleti! 10 bin kişinin bilgileri ve paraları çalındı

12 Kasım, 2014 | 08:26

Booking

Booking.com’un güvenlik açığı en az 10 bin kişinin hayatını kararttı! Booking.com üzerinden otel rezervasyonu yaptıran 10 binden fazla kişinin kimlik bilgilerinin çalındığı, banka hesaplarından da para çekildiği ortaya çıktı.

Dünyanın en çok kullanılan rezervasyon sitelerinden biri olan ancak daha önce de birçok skandala sahne olan Booking.com bu sefer de güvenlik açığı nedeniyle müşterilerini mağdur etti. 10 binden fazla müşterisinin kişisel bilgilerini ve banka hesaplarını dolandırıcılara kaptıran Booking.com mağdur olan tüm müşterilerin zararını karşılayacağını açıkladı ancak detay vermedi!

Avrupa basınındaki haberlere göre birkaç ay önce 10 binden fazla Booking.com müşterisinin kişisel bilgilerine online ortamda yasa dışı yollardan ulaşan dolandırıcılar, bu bilgilerle binlerce kişiden para tahsil etmeyi başardı. Site, dolandırıcılığın maddi boyutlarını açıklamazken müşterilerin tüm bilgilerinin çalındığını doğruladı. Açıklamada, bilgileri çalınan çok sayıda müşterinin doğrudan maddi zarar gördüğünü ve bu zararın booking.com tarafından tazmin edileceği belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
booking, booking dolandırıcılık, booking hacker, booking mağdur, booking rezalet, booking.com, booking.com mağdurları, booking.com skandal,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları