Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Booking.com rezaleti! 10 bin kişinin bilgileri ve paraları çalındı

12 Kasım, 2014 | 08:26

Booking

Booking.com’un güvenlik açığı en az 10 bin kişinin hayatını kararttı! Booking.com üzerinden otel rezervasyonu yaptıran 10 binden fazla kişinin kimlik bilgilerinin çalındığı, banka hesaplarından da para çekildiği ortaya çıktı.

Dünyanın en çok kullanılan rezervasyon sitelerinden biri olan ancak daha önce de birçok skandala sahne olan Booking.com bu sefer de güvenlik açığı nedeniyle müşterilerini mağdur etti. 10 binden fazla müşterisinin kişisel bilgilerini ve banka hesaplarını dolandırıcılara kaptıran Booking.com mağdur olan tüm müşterilerin zararını karşılayacağını açıkladı ancak detay vermedi!

Avrupa basınındaki haberlere göre birkaç ay önce 10 binden fazla Booking.com müşterisinin kişisel bilgilerine online ortamda yasa dışı yollardan ulaşan dolandırıcılar, bu bilgilerle binlerce kişiden para tahsil etmeyi başardı. Site, dolandırıcılığın maddi boyutlarını açıklamazken müşterilerin tüm bilgilerinin çalındığını doğruladı. Açıklamada, bilgileri çalınan çok sayıda müşterinin doğrudan maddi zarar gördüğünü ve bu zararın booking.com tarafından tazmin edileceği belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
booking, booking dolandırıcılık, booking hacker, booking mağdur, booking rezalet, booking.com, booking.com mağdurları, booking.com skandal,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları