Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Booking.com Araştırması, Fazla İş Seyahatinin Mesleki Başarının Sırrı Olduğunu Belirtti

16 Ekim, 2017 | 13:27

İş Seyahati

Booking.com for business’ın yaptığı araştırmada iş seyahati yapan kişilerin başarılı bir kariyere ulaştıklarını belirttiyor

Booking.com for Business’ın yeni araştırmalarının en iyi bulgularından biri ABD’li çalışanlar, %43!ü iş seyahatlerini mesleki büyüme hedeflerine ulaşma fırsatı olarak görüyor, % 34’ü ise işe ilham kaynağı olacaklarını düşünüyor.

İş seyahatleri, yalnızca işletmeler için olumlu etkileri değil, çalışanlarının ufkunu genişletip potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak için sunduğu fırsatlar nedeniyle önemli olduğu düşünülüyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çalışan profesyonellerin yarısından fazlası (% 58), yeni kültürlerin ve destinasyonların keşfetmenin avantajlarını değerlendirmek,  %65’i sanat / kültür / spor / müzik gibi aktiviteleri değerlendirmek için, Seyahat ve Otelcilik için %71 ve İnşaat ve Mühendislik % 81 olduğu belirtildi.

Araştırma’da, 24 ülkeden 17.000’i aşkın çalışan profesyonelin katıldığı; iş seyahatini profesyonel büyüme ve iş başarısı için meslekler arası kilit farklılıklar da dahil olmak üzere gerekli gördüğü ölçüde ortaya koyuyor. Bu rapor sonrasında iş seyahatinin, turizm sektöründe önemli bir rolü olduğun ortaya konuluyor. İş seyahatlerinin bir çoğu sektörel olmakla birlikte, fuar ve firma toplantıları gibi bir çok alanda gerçekleştirildiği raporda açıklanıyor.

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
araştırma, booking.com, İş Seyahati,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları