Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bolu Belediyesi mahkeme kararını beklemeden Milli Parka bungalov yapmaya başladı

28 Haziran, 2018 | 10:46

Bolu Belediyesi mahkeme kararını beklemeden Milil Parka bungalov yapmaya başladı

Türkiye’nin en güzel doğal alanlarından Gölcük Milli Parkı’nın ihaleye çıkaran ancak gelen tepkiler üzerine ihaleyi iptal eden Bolu Belediyesi, bu kez mahkeme kararını beklemeden Gölcük Milli Parkı’na bungalov yapmaya başladı.

Türkiye’nin en güzel doğal alanlarından Gölcük Milli Parkı’nın ihaleye çıkaran ancak gelen tepkiler üzerine ihaleyi iptal eden Bolu Belediyesi, bu kez mahkeme kararını beklemeden Gölcük Milli Parkı’na bungalov yapmaya başladı.

Gölcük Milli Parkı’nda 49 yıllığına Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın kiracısı olarak bulunan Bolu Belediyesi, kalan 22 yıllık süresini özel bir işletmeye devretmek için aralık ayında ihaleye çıkmıştı. Buna göre yapılacak 27 adet bungalov ile 19 odalı Gölcük Dağ Köşkü ve Göl Gazinosu, 31 Aralık 2040 tarihine kadar kiraya verilecekti.

Daha keşif yapılmadan bungalovlara başlandı

Ancak sivil toplum örgütleri ve Bolu halkı, Gölcük’ün de Uzungöl ve Ayder gibi inşaata açılarak, doğal güzelliğini kaybedeceği kaygısıyla ihaleye büyük tepki göstermişti.

Hürriyet’in haberine göre, bu süreçte sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu Gölcük Platformu, milli parkın konaklamaya açılmasına olanak veren Gölcük Gelişme Planının iptali için dava açtı.

Bu çerçevede 10 Temmuz’da bilirkişi heyeti Gölcük’te keşif yapacak. Ancak bu süreç tamamlanmadan belediye bungalov inşaatına başladı.

Gölcük Platformu Sözcüsü Murat Ataman, “Belediye, mahkeme kararını beklemedi”diye tepki gösterdi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ağaç kesildiği iddiasıyla ilgili sorulara yanıt vermezken, Orman ve Su işleri Bakanlığı yetkilileri ise hiç ağaç kesilmediğini ifade etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bolu Belediyesi, Bungalov, Gölcük Milli Parkı, Gölcük Platformu Sözcüsü Murat Ataman, Mahkeme kararı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları