Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bolivya kültürü rengarenk duvarlarda yaşıyor

14 Ocak, 2016 | 10:26

Bolivya kültürü rengarenk duvarlarda yaşıyor Bolivyalı sanatçı Roberto Mamani Mamani, Guiness Rekorlar Kitabı’na girmek için kolları sıvadı / Bolivya kültürü rengarenk duvarlarda yaşıyor

Usta sanatçı Roberto Mamani Mamani, 40 kişilik ekibiyle birlikte El Alto kentinde bir sosyal konutun duvarlarını rengarenk boyuyor.

2 bin metrekare alandaki yedi adet 12 katlı bina şimdi eskisinden çok farklı. Geleneksel Bolivya kumaşlarını yansıtan canlı renkleri kullanan sanatçı ağırlıklı olarak ülkenin dağ manzaraları, akbabaları ve yerli kadınlarını çiziyor.

Evleri olmayan bu insanların şimdi keyif alabilecekleri duvarları var diyen Bolivyalı sanatçı sözlerine şöyle devam ediyor:

“And Dağları’ndan gelen ‘ver ve al’ geleneğini yaşatıyoruz. Buradaki temel düşünce paylaşmak. Siz bana veriyorsunuz, ben de bunu ve birlikte sahip olduklarımızı paylaşıyorum.”

İnsanların tarihine ve kültürüne ilgisinin büyükannesinden geldiğini belirten Mamani, “El Alto’daki Aymara halkı köyden kente göç etmeleriyle biliniyor. Ancak onlar şehre entegre olma ve kültürlerini yaşatma konusunda bazı zorluklar yaşıyor. Bu yaptığım benim için bir işten çok daha fazlası” ifadelerini kullanıyor (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bolivya, Bolivya kültürü, Bolivya kumaşları, Bolivya sanat, El Alto, El Alto Bolivya, Roberto Mamani Mamani,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları