Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bolivya kültürü rengarenk duvarlarda yaşıyor

14 Ocak, 2016 | 10:26

Bolivya kültürü rengarenk duvarlarda yaşıyor Bolivyalı sanatçı Roberto Mamani Mamani, Guiness Rekorlar Kitabı’na girmek için kolları sıvadı / Bolivya kültürü rengarenk duvarlarda yaşıyor

Usta sanatçı Roberto Mamani Mamani, 40 kişilik ekibiyle birlikte El Alto kentinde bir sosyal konutun duvarlarını rengarenk boyuyor.

2 bin metrekare alandaki yedi adet 12 katlı bina şimdi eskisinden çok farklı. Geleneksel Bolivya kumaşlarını yansıtan canlı renkleri kullanan sanatçı ağırlıklı olarak ülkenin dağ manzaraları, akbabaları ve yerli kadınlarını çiziyor.

Evleri olmayan bu insanların şimdi keyif alabilecekleri duvarları var diyen Bolivyalı sanatçı sözlerine şöyle devam ediyor:

“And Dağları’ndan gelen ‘ver ve al’ geleneğini yaşatıyoruz. Buradaki temel düşünce paylaşmak. Siz bana veriyorsunuz, ben de bunu ve birlikte sahip olduklarımızı paylaşıyorum.”

İnsanların tarihine ve kültürüne ilgisinin büyükannesinden geldiğini belirten Mamani, “El Alto’daki Aymara halkı köyden kente göç etmeleriyle biliniyor. Ancak onlar şehre entegre olma ve kültürlerini yaşatma konusunda bazı zorluklar yaşıyor. Bu yaptığım benim için bir işten çok daha fazlası” ifadelerini kullanıyor (Euronews).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bolivya, Bolivya kültürü, Bolivya kumaşları, Bolivya sanat, El Alto, El Alto Bolivya, Roberto Mamani Mamani,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları