Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bolivya Che Guevara’nın mücadelesini ölümsüzleştiriyor

10 Ekim, 2016 | 08:38
Bolivya Che Guevara’nın mücadelesini ölümsüzleştiriyor.

Bolivya Che Guevara’nın mücadelesini ölümsüzleştiriyor.

Bolivya hükümeti, Che Guevara ‘nın ülkedeki son günlerini geçirdiği bölgeleri halka açarak mücadelesini ölümsüzleştiriyor.

Che’nin Bolivya’da son günlerini geçirdiği bölgeler halka açılacak. Bolivya, Küba Devrimi’nin öncüsü Arjantinli devrimci Che Guevara ‘nın mücadelesini ölümsüzleştirmeye hazırlanıyor. teleSUR’un haberine göre; Bolivya’daki halkçı yönetim, Che ‘nin son günlerini geçirdiği bölgeleri halka açmak için harekete geçti.

Hğkümet, devrim liderinin son savaşını verdiği Vallegrande ve Pucara’daki tarihi bölgeleri restore ederek Che’nin Bolivya’daki son günlerini hikayeleştirecek. Che’nin cansız bedeninin fotoğrafının çekildiği Lord of Malta Hastanesi de restorasyon planları arasında yer alıyor.

Bolivya ordusu tarafından infaz edilmişti

Ernesto Che Guevara, 9 Ekim 1967 yılında CIA’nın desteklediği Bolivya ordusu tarafından infaz edilmişti.

Latin Amerika büyük ilgi gösteriyor

Che Guevara ‘nın Bolivya’da kaldığı ve savaştığı bölgeler Latin Amerika ülkelerinin halkları tarafından büyük ilgi görüyor. Bu bölgeleri ziyaret eden Latin Amerikalılar, Che’ye şükran borcunu ödemek için orada olduklarını söylüyorlar. Bolivya’da Che Guevara izleri taşıyan alanlar, yabancı turistlerin de ilgi odağı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
che guevara, Küba, Küba Devrimi, Latin Amerika,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları