Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Boing Dreamliner İstabul’ da

07 Nisan, 2012 | 15:21

Boeing’in en yeni modeli 787 Dreamliner, dünya genelinde devam eden tanıtım turu kapsamında İstanbul’a geldi.

Dünya turunun 5. ayağında saat 14:00 sıralarında Moskova’dan İstanbul’a gelen Boeing 787 Dreamliner, Atatürk Havalimanı’nda törenle karşılandı. Uçağın kadın pilotu kendisini bekleyenlere el salladı, fotoğraflarını çekti. Uçağı hangarda yüzlerce meraklı karşıladı. Bekleyenler uçakla birlikte fotoğraf çektirmek için adeta sıraya girdi.

Boeing 787 Dreamliner, 9 Nisan Pazartesi günü Türk Hava Yolları yöneticilerinin katılımıyla bir tanıtım uçuşu yapacak. Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali Apronu’nda sergilenecek olan uçak, 11 Nisan’da Madrid‘e uçacak.

Boing Dreamliner Özellikleri

Yüzde 50’si kompozit (bir tür plastik) malzemeden üretildi. Muadili uçaklara göre yakıt tüketimi yüzde 20 daha az. Bakım masrafları yüzde 30, işletme maliyeti yüzde 10 daha düşük. Yüzde 60 daha az gürültü çıkarıyor. Daha geniş oturma alanları, baş üstü dolapları ve pencereler sunuyor.

Elektronik olarak kararan pencerelerde perde (güneşlik) yok.

Kabini seyahat yorgunluğunu ve su kaybını azaltan özel donanımlar taşıyor.

19.142 kilometre ile sınıfının en uzun uçuş ve saatte 870 kilometre ile dünya çevresini en hızlı turlayan uçak rekorlarına sahip.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali, Boeing 787 Dreamliner, Boing Dreamliner, Boing Dreamliner 787, Boing Dreamliner İstabul, Boing Dreamliner Özellikleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları