Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bogoto’dan gelen THY uçağında verem endişesi!

22 Şubat, 2018 | 14:00

Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçakla Kolombiya’nın başkenti Bogota’dan İstanbul’a gelirken rahatsızlanan Recep A. adındaki yolcuya tedavi için gittiği hastanede verem teşhisi kondu. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de THY’den o gün Recep A ile birlikte uçakta bulunan diğer yolcuların bilgilerini istedi.

THY’ye ait uçakla Bogota’dan İstanbul’a gelen ve uçakta rahatsızlanan Recep A. isimli yolcuda tedavi için gittiği hastanede verem teşhis edildi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de THY’den o gün Recep A ile birlikte uçakta bulunan diğer yolcuların bilgilerini istedi.

Recep A. isimli Türk yolcu, bu yılın 7 Ocak günü Kolombiya’nın başkenti Bogota’dan İstanbul’a gelmek için Türk Hava Yolları TK 800 sefer sayılı uçağına bindi. 15 saatlik uçuş sonrası İstanbul’a inen Recep A. rahatsızlığının artması nedeniyle hastaneye gitti. Yapılan tetkikler sonucunda Recep A’ya tiberküloz (verem) teşhisi konularak tedavi altına alındı.

Verem teşhisi konan Recep A.’nın uçakla İstanbul’a geldiği bilgisine ulaşan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Türk Hava Yolları’na bir yazı göndererek 7 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen Bogota-İstanbul seferinde Recep A.’nın, yanında, arkasında, önünde oturan yolculara da hastalığın bulaşabileceği düşüncesiyle bu kişilerin isimlerini talep etti.

İsimleri tespit edilen yolcuların en yakın sağlık kuruluşlarına davet edilerek gerekli tetkiklerin yapılması isteneceği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
bogota, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Kolombiya, REcep A, THY, THY uçağında verem endişesi, Türk Hava Yolları,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları