Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Boğaziçi Kitap Günleri başladı

16 Eylül, 2011 | 17:06

Boğaziçi Kitap Günleri dün yoğun ilgi ile başladı. Kitap Festivali 21 Eylül’ e kadar İstanbul Kongre Merkezi  ‘nde devam edecek.

Dün başlayan Boğaziçi Kitap Günleri 21 Eylül ‘ e kadar sürecek. İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonunda düzenlenen kitap festivali dün Ömer Asan ‘ın ‘Kardeş Nereye? Mübadele’ belgeselinin gösterimi ile başladı.

Boğaziçi Kitap Günleri ‘nin konuk ülkesi : Almanya

Boğaziçi Kitap Günleri kapsamında her yıl bir ülke konuk edilerek ağırlanıyor. Kitap Günleri ‘nin bu yıl ki konuğu da  Almanya.  Kitap Festivali boyunca Alman edebiyatını konu alan pek çok söyleşi yapılırken Alman yazarlar ile toplantılar ve söyleşiler yapılacak. Aynı zamanda 17 Eylül günü Türkiye ’den Almanya’ya: Göçün Elli Yılı’ sempozyumu Orient Institut ile düzenlenecek.

Ayrıca Boğaziçi Kitap Günleri ‘nde bu yıl ilk kez Türkiye’de Türkçe dışında konuşulan dört dil de  bir araya getiriyor. Yunanca, Ermenice, Kürtçe ve Çerkezce olarak yapılacak edebiyat konulu paneller de etkinlik kapsamında.

Boğaziçi Kitap Fuarına katılacak yazarlar arasında Abdülkader Abdelli, Ahmet Sipahioğlu, Alexis Stamatis, Danai Papoutsi, Diana Ferrus, Emel Dinseven, Haydar Ergülen, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Nedim Gürsel, Selim İleri, Ümit Kıvanç ve Ulviye Alpay gibi isimler yer alıyor. Ayrıca kitap fuarında yazarların eserlerinin yabancı dillere çevrilerek yayınlanabilmesi için gelen yayıncı ve ajanslarla beraber telif ajansları ve  Türkiye Yazarlar Sendikası, ÇEVBİR gibi kurumlarında katılacağı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Abdülkader Abdelli, Ahmet Sipahioğlu, Alexis Stamatis, Boğaziçi Kitap Günleri, Boğaziçi Kitap Günleri İstanbul, Danai Papoutsi, Diana Ferrus, Emel Dinseven, Haydar Ergülen, İstanbul Kitap Festivali, İstanbul Kongre Merkezi, Kitap Festivali, Kitap Fuarı, Kitap günleri, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Nedim Gürsel, Selim İleri, Ulviye Alpay, Ümit Kıvanç,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları