Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Boğaziçi Kıtalararası Yarışları 20 Temmuz’da!

02 Nisan, 2014 | 16:14

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ilki 1989 yılında gerçekleştirilen Boğaziçi Kıtalararası Yarışları her yıl artan bir ilgiyle devam ediyor.

bogazici-kitalarasi-yarisi

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin himayesinde ve “Herkes İçin Spor” temasına uygun olarak düzenlenen yarışlar bu sene 26. kez, 20 Temmuz 2014 tarihinde düzenleniyor.

Ace of Mice 2013 Ödülleri yarışmasında “En İyi Spor Etkinliği Ödülü”nü kazanan Yarışlar, “2 Kıta 1 Yarış” sloganıyla 20 Temmuz tarihinde İstanbul boğazında gerçekleştirilecek. “26. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları”nın İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana seçmeleri sonucu belirlenecek yüzücüler bu efsanevi parkurda yüzmeye hak kazanacak. Seçmelere katılabilmek için yaşı, sağlığı, yüzme kabiliyeti uygun olan herkes aday olabilecek.

İstanbul, Avrupa ve Asya kıtaları üzerine kurulmuş olması, içinden “boğaz” su yolu geçmesi özelliğiyle bu yüzme yarışını toplum sporu olarak yaptırmaya doğal bir ortam oluşturuyor ve “Benzersiz” bir kıtalararası yüzme yarışı yapılıyor. Anadolu yakasında Kanlıca’dan başlayarak, Avrupa yakasında Kuruçeşme’de sona eren Boğaziçi Kıtalararası Yarışları, Türkiye ve İstanbul’un tanıtımı için de özel bir öneme sahip. Dünyanın hiçbir yerinde kıtalararası bir yarış düzenlemek mümkün olmadığı için bu açıdan Ülkemiz farklı bir konumda.

1989 yılında 4 kadın ve 64 erkek sporcunun katılımı ile başlayan serüven, artık başvuruların başladığı ilk günlerde binlerle ifade ediliyor ve her yıl katlanarak büyüyen bir ilgi ile Türk spor takviminde önemli bir yer alıyor.

Bu sene 50 farklı ülkeden olmak üzere Yurt dışından gelen yoğun ilgi nedeniyle, 800 yabancı kontenjanına ulaşıldığı için Yabancı yüzücü kayıtları erken kapatıldı. Bu yıl yine en fazla başvuru Rusya’dan oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa, Boğaziçi, Boğaziçi Kıtalararası Yarışları, Boğaziçi yarış, Boğaziçi yüzme yarışları, Boğaziçi yüzme yarışları ne zaman, İstanbul, Kıtalararası Yarışları, Kuruçeşme, Milli Olimpiyat Komitesi, Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Uluslararası Olimpiyat Komitesi,

Turizm Yorumları

 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları