Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Boeing, 777 serisinin üretim hızını artırıyor

30 Aralık, 2010 | 18:35

Ticari havacılığın önde gelen firmalarından Boeing, dünyanın en çok tercih edilen çift motorlu, geniş gövdeli uçağı 777 serisinin üretim hızını ikinci kez artıracağını bildirdi.

Buna gore, 777 serisi uçakların üretimi 2013 yılının ilk çeyreğinden itibaren ayda ortalama 8,3 uçağa çıkarılacak. Boeing geçtiğimiz mart ayında da serinin üretim hızını 2011’in ortasında aylık 5 uçaktan 7’ye yükselteceğini açıklamıştı.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Jim Albaugh konuyla ilgili olarak, “Boeing 777 serisi, havayolu şirketlerine sunduğu düşük işletme maliyeti, benzersiz menzili ve yolcuların tüm beklentilerini karşılayan özellikleriyle, çift koridorlu uçak segmentinde pazar lideri konumunda bulunuyor. Müşterilerimizden aldığımız yoğun talep doğrultusunda, Boeing 777 serisinin yıllık üretimini 100 uçağa çıkarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türk Hava Yolları’nın da 12 adet sipariş ettiği Boeing 777 serisi, bugüne kadar dünya çapında 61 havayolu şirketinden toplam bin 163 sipariş aldı. 777 programı kapsamında bugüne kadar 907 uçak üreten Boeing’in halen müşterilere teslim edilmek üzere 250’nin üzerinde 777 siparişi bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
777, 777 serisi, Boeing, Boeing 777, Boeing Ticari Uçaklar Başkanı, Geniş Gövdeli Uçak, Jim Albaugh, Türk Hava Yolları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları