Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Boeing: 2011’de sektörde iyileşme olacak

09 Eylül, 2009 | 12:09

Boeing: 2011'de sektörde iyileşme olacak Amerikalı uçak üreticisi Boeing’in Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Randy Tinseth küresel havacılık pazarının 2011’e kadar ekonomik krizden çıkmasını beklemediğini sektörün tekrar büyümeye ise 2012’de başlayacağını ifade etti.

Havayolları ve kargo operatörleri ekonomik krizle sarsıldıkları ve kredi krizi yaşadıkları için Boeing ve Avrupalı rakibi Airbus bu yıl büyük sıkıntı çekti. Tinseth, gelecek yıl ekonomide iyileşme yaşanacak, 2011 havacılık sektörünün kendini toparlayacağı yıl olacak 2012’de ise havayolları yeni uçak alımlarına ihtiyaç duyacak.

Çin ve Asya Pasifik bölgesinin sektörün iyileşmesinde öncü olmasını beklediklerini kaydeden Tinseth, Çin’in ihtiyaç duyacağı yeni uçakların siparişini alabilmek için Boeing ve Airbus’ın Çin’i çok sıkı bir şekilde takip ettiğini ifade etti., Çin’in ileride Boeing’in en büyük pazarı olan Amerika’nın yerini alacağı öngörülüyor.

Being’in karbon kompozit malzemeden üretilen yeni nesil yolcu uçağı 787, üretim programında meydana gelen gecikmeler yüzünden ertelenmişti. Uçağın test uçuşunun bu yılın sonunda gerçekleşeceğini aktaran Tinseth, 787 Dreamliner’ın ilk teslimatını 2010’un son çeyreğinde All Nippon Havayolu’na yapacağını açıkladı. Tinseth, 737’nin üretimine aynı şekilde devam edeceklerini belirtirken 777’nin üretimi 2010 Haziran’a kadar ayda 7’den 5’e düşürülecek.

Habertürk

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
787 Boeing, All Nippon Havayolu, Being Karbon Kompozit, Boeing, Boeing ve Airbus, Çin ve Asya Pasifik, Çin ve Asya Pasifik Bölgesi, Havayolları Haberleri, Randy Tinset, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları